Nawigacja

  • Koniec roku szkolnego 2011/2012

    29.06.2012

     

    Kolejny rok szkolny za nami...

    Uroczystość tradycyjnie już rozpoczęła się mszą świętą. Później, zanim zabrzmiał ostatni w tym roku dzwonek, uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się na uroczystości zakończenia roku szkolnego.Ten dzień w szczególny sposób poświęcony jest uczniom klasy szóstej, kończą oni swą sześcioletnią przygodę ze szkołą podstawową i zaczynają kolejny etap szkolnej kariery - naukę w gimnazjum, dlatego też to oni rozpoczęli uroczystość. W swojej części artystycznej dziękowali pedagogom i rodzicom za trud włożony w naukę i wychowanie. Kilka ciepłych słów wraz z drobnym upominkiem swym starszym kolegom przekazali piątoklasiści.W części oficjalnej zostały najpierw wręczone nagrody i świadectwa uczniom klasy VI, następnie nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Solina, świadectwa z wyróżnieniem uczniom z klasy V i IV, nagrody za wzorową frekwencję, bardzo dobre wyniki w nauce i czytelnictwie.Na zakończenie Pani Dyrektor podsumowała rok szkolny, który przeszedł już do historii i życzyła wszystkim udanych wakacji.Następnie uczniowie udali się na ostatnie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.Ostatnim wspólnym spotkaniem uczniów z klas starszych była w sobotnie popołudnie dyskoteka, którą organizowali tegoroczni absolwenci.

     

  • Poznajemy Podkarpacie

    W dniu 6.06.2012 r. uczniowie z klas II-VI mieli okazję uczestniczyć w wycieczce turystyczno-krajoznawczej. Mimo niesprzyjającej pogody odwiedzili „Prządki”- rezerwat przyrody nieożywionej (pomiędzy Czarnorzekami a Korczyną), ruiny zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu, muzeum w Krośnie oraz Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy, gdzie odkryto jedną z pierwszych silnie ufortyfikowanych osad znanych z terenu Polski, która powstała w początkach epoki brązu, ponad 4000 lat temu. Uwieńczeniem była „wizyta” w drodze powrotnej w McDonald's w Sanoku.

     

  • Dzień Dziecka

    1 czerwca tradycyjnie już nie było nauki, zamiast tego uczniowie klas IV – VI byli na wycieczce w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym  Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach oraz w Solinie.
    Najpierw odwiedzili Ogród Biblijny  w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach, który  jest nie tylko nowym sposobem upiększenia otoczenia roślinnością Bliskiego Wschodu, ale przede wszystkim stanowi specyficzny zapis teologii biblijnej.
    W tymże samym ośrodku obejrzeli w Centrum Kultury Ekumenicznej im. Jana Pawła II park miniatur architektury drewnianej skupiający makiety kościołów i cerkwi.  Na obszarze ok. 0,8 ha, na 10 wzgórzach zostało ustawionych 140 makiet w skali 1:25 najstarszych drewnianych kościołów, cerkwi prawosławnych, greckokatolickich, z terenu południowo – wschodniej Polski, Słowacji i Ukrainy.
    Pogoda nie sprzyjała w tym dniu więc ulewny deszcz wycieczkowicze przeczekali  miejscowym kościółku. W kawiarni znajdującej się na terenie ośrodka mimo wszystko  najbardziej smakowały lody.
    Drugim punktem było zwiedzanie wnętrza zapory w Solinie. Trasa wycieczki prowadziła poprzez halę produkcyjną elektrownię, halę maszyn, galerię znajdującą się 5 metrów poniżej poziomu dna jeziora solińskiego. Uczniowie wysłuchali historii powstania zapory, instalacji urządzeń kontrolno-pomiarowych zapory. Miejsce to obejmuje zakaz fotografowania, więc niestety nie ma zdjęć. Korona zapory pozostała w tym dniu poza zasięgiem ze względu na niesprzyjającą pogodę. Wnętrze zapory obejrzeliśmy nieodpłatnie dzięki uprzejmości Dyrekcji  ZEW Solina-Myczkowce w Solinie.
     

  • Dzień Matki i Ojca

    „Dzień Matki to najcieplejsze ze świąt w całym roku. Od dziecka uczymy się szacunku do naszych matek, a miłość, która nas z nimi łączy, to jeden z najpiękniejszych prezentów, jakimi obdarowała nas natura. Dzień Matki i Ojca, to czas, gdy okazujemy naszym rodzicom wyrazy miłości, szacunku w jakiś szczególny sposób, na przykład obsypując naszych rodziców kwiatami, upominkami lub buziakami. My przygotowaliśmy wiersze i piosenki, które pokazują, jak bardzo kochamy naszych rodziców.” Tymi słowami przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Izabela Głaz w dniu 31 maja przywitała wszystkich zebranych rodziców i zaproszonych gości na obchodzonym corocznie  w naszej szkole Dniu Matki i Ojca. Po wysłuchaniu swoich pociech, po laurkach i uściskach rodzice spotkali się na poczęstunku.

     

  • Hufiec uczcił patrona

     

     

    https://lh6.googleusercontent.com/-a12LGEvyqk8/UA5IREsfMlI/AAAAAAAACcA/Wny63TttbEU/s512/IMG_9401.JPG Hufiec Bieszczadzki ZHP w Lesku tradycyjnie w maju organizuje uroczystości poświęcone swemu patronowi Wincentemu Polowi. W tym roku połączono je z jubileuszem 100-lecia harcerstwa leskiego.
    W naszej szkole 23 maja odbył się konkurs recytatorski "Piękno utworów Wincentego Pola" oraz olimpiada wiedzy o poecie.  W konkursie recytatorskim Kacper Zięba zajął II miejsce, natomiast w olimpiadzie wiedzy o patronie hufca Michał Szumański otrzymał wyróżnienie.
    Później w kościele parafialnym w Berezce wszyscy uczestniczyli we mszy świętej. Po mszy odsłonięta została tablica upamiętniająca 100-lecie harcerstwa leskiego. Po uroczystości wszyscy zasiedli wokół wspólnego ogniska (zapalonego oczywiście od jednej zapałki). Dh Tadeusz Domożyk w gawędzie przybliżył historię harcerstwa w naszych stronach i sylwetki długoletnich instruktorów. Harcerskie piosenki śpiewane przez wszystkich przeplatane były wierszami poświęconymi idei harcerstwa. Spotkanie przy ognisku zakończyło się „iskierką”.
     

  • Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską

            

          11 maja 2012 r. w Bibliotece Publicznej w Polańczyku  odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Zarębską  graficzką i pisarką, która zadebiutowała własnoręcznie ilustrowaną bajką napisaną wierszem pt. "Opowieści babci Gruni". W 2007 r. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren.  Autorce towarzyszył jej mąż - Robert Zarębski. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 0-III naszej szkoły, a także uczniowie innych szkół naszej gminy. Podczas spotkania Edyta Zarębska wystąpiła w baśniowej kreacji. Na początku opowiedziała o swoich przygodach z dzieciństwa będących inspiracją dla jej twórczości literackiej, którą zaprezentowała czytając wiersze oraz fragmenty książek.W drugiej części spotkania Robert Zarębski, posiłkując się odpowiednimi rekwizytami, opowiedział słuchaczom o tym jak powstaje książka. Szczególną uwagę zwrócił na różne zawody związane z tworzeniem i funkcjonowaniem książek. Dzieci zobaczyły też jak powstaje rysunek i wspólnie z Panem Robertem zaśpiewały piosenkę, do której słowa napisała Edyta Zarębska.Na zakończenie spotkania chętne dzieci nabyły książki z dedykacją. Natomiast pozostali uczestnicy otrzymali kartkę kolorowankę z autografem autorki.

     

  • Dni Gminy Solina 2012

     

     

    2 maja w ramach Dni Gniny Solina odbyła się prezentacja dorobku artystycznego szkół z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas II - VI oraz Zuzia Litera z oddziału przedszkolnego. Piosenki o wiośnie, utwory instrumentalne na fletach, tańce dyskotekowe mógł posłuchać i obejrzeć każdy, kto o godz. 14 przebywał na górnym parkingu w Polańczyku, gdzie odbywała się prezentacja. Zdjęcia z występu można obejrzeć tutaj.

     

     

     

  • Po angielsku

        Dwie uczennice  naszej szkoły Sandra Baraniewicz i Izabela Głaz, wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Realioznawczym COSMOPOLITAN, który odbył się 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Lesku. W ramach I etapu uczennice przygotowywały albumy o Warszawie i Londynie – ocenie podlegała jakość i ilość zawartych informacji oraz estetyka wykonania albumów, natomiast podczas II etapu uczestnicy konkursu rozwiązywali test wyboru gdzie trzeba było wykazać się wiedzą o obu stolicach. III miejsce w konkursie zajęła Sandra  – uczennica kl. VI.

    Dwa tygodnie później następne dwie uczennice Ewa Barzycka i Alicja Pietras zmagały się z językiem angielskim. W Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku odbył się Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej, na którym Ala wyśpiewała II miejsce.

    Uczennicom i przygotowującej ich pani Dorocie Podkalickiej – gratulujemy.

     

     

     

     

  • Zuchy na festiwalu

    19.04.2012

     

     

     

    Komenda Hufca Bieszczadzkiego ZHP od wielu lat organizuje Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej „Bieszczadzka Nutka”. W tym roku na festiwal pojechało sześcioro przedstawicieli 24 BGZ "Wesołe Niedźwiadki". W sali  Ogniska Pracy Pozaszkolnej  w Lesku, pląsem i piosenką, przy wtórze drużynowego "wypląsali" trzecie miejsce.

    Po powrocie, na szkolnym podwórku, na ręce drużynowego ks. Tomasza Latoszka troje zuchów: Amelka, Kuba i Maciek złożyło obietnicę zuchową.

     

     

     

     

     

     

     

  • Turniej Wiedzy Pożarniczej

     

     

    17.04.2012r. w siedzibie Urzędu Gminy  w Polańczyku , odbył się etap gminny Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W turnieju uczestniczyło trzech uczniów naszej szkoły: Piotr Chytła , Rafał Rajchel i Kacper Zięba. Do etapu powiatowego  zakwalifikował się jednak tylko Kacper Zięba, który zajął II miejsce. Gratulacje!!!

     

     

     

  • Rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego

     

     

     

     

    16.04.2012 rozstrzygniety został hufcowy konkurs wielkanocny. III miejsce zajęła dh. Jowita Lipka za wykonanie kartki światecznej. Gratulujemy!

     

     

     

     

     

  • Wielkanoc 2012

    Wielkanoc to czas radości ze zmartwychwstania Chrystusa, czas radości święcenia koszyczków ze święconką, spotkań rodzinnych, radości z tradycji śmigusa - dyngusa. W naszej szkole w środę przedświąteczną także nastała radość i jeszcze większe oczekiwanie na święta. Członkowie samorządu uczniowskiego składając życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły dołączyli wiosenne stroiki z zieloną rzeżuchą i samodzielnie wykonanym kurczęciem. Również uczniom, członkom rady pedagogicznej i pracownikom obsługi życzenia radosnych świąt, smacznego święconego i mokrego śmigusa-dyngusa złożyła Pani Barbara Gaweł Łyda – dyrektor szkoły. Apel uświetniła klasa II wykonując radosną piosenkę o Wielkanocy.

     

     

  • Sprawdzian w klasie VI

    3.04.2012 r. uczniowie klasy VI pisali sprawdzian. A teraz to już tylko oczekiwać na wyniki. Oby do czerwca, wtedy wszystko będzie jasne. Bądźmy dobrej myśli.

     

     

     

     

     

  • Dzień Kobiet

     

           8 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Świętowała cała społeczność szkolna: dzieci, nauczyciele, pracownicy obsługi. Panie i dziewczęta otrzymały życzenia i kwiaty. Był też program artystyczny przygotowany przez chłopców, pod kierunkiem panów nauczycieli i księdza. Całej publiczności bardzo podobały się scenki ukazujące życie kobiet w dawnych czasach. Hitem programu okazał się taniec chłopców do piosenki Shakiry "Waka waka".

  • Konkurs Biblijny

     „Kościół wspólnotą i naszym domem” – to hasło wokół którego w tym roku koncentrują się cele i treści przepowiadania homiletycznego i katechetycznego. Co to znaczy, że Kościół jest naszym domem? Jak dbać o niego, oraz co ja pozytywnego mogę wnieść do tego domu, by wszyscy czuli się w nim dobrze? Na te pytania próbowali znaleźć odpowiedź uczniowie szkół podstawowych, którzy brali udział w Konkursie Biblijnym.

    Pierwszy etap – szkolny – został przeprowadzony w listopadzie 2011 r. Troje najlepszych uczniów awansowało do etapu dekanalnego, byli to: Michał Szumański z kl. IV, Kacper Zięba z kl. V i Michał Pańczyk z kl. VI.  W Zespole Szkół im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie w dniu 29.02.2012 r. odbył się dekanalny etap konkursu. Wzięło w nim udział dwunastu uczniów ze szkół podstawowych w Berezce, Łobozewie, Myczkowie i Uhercach Mineralnych. Trzy pierwsze osoby zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego, który odbędzie się w maju w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Naszą szkołę reprezentował będzie Michał Pańczyk, który zajął III miejsce - życzymy mu jak najwyższej lokaty w konkursie finałowym.

     

     

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej - mini piłka ręczna

     

         

    W dniu 17 lutego 2012 r. odbyły się w Zespole Szkół w Besku rozgrywki mini piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2011/2012. Były to zawody rejonowe, w których uczestniczyły zwycięskie szkoły z następujących powiatów:
    •brzozowskiego – Szkoła Podstawowa z Haczowa,
    •leskiego – Szkoła Podstawowa z Berezki
    •ustrzyckiego – Szkoła Podstawowa z Ustrzyk Dolnych
    •sanockiego – Szkoła Podstawowa z Beska
    Drużyny grały systemem „każdy z każdym”. Wyniki meczów rozegranych przez reprezentację naszej szkoły są następujące:
    SP Berezka – SP Ustrzyki Dolne 9 : 7
    SP Besko – SP Berezka 17 : 5
    SP Haczów – SP Berezka 6 : 4
    Ostatecznie nasza drużyna uplasowała się na trzecim miejscu. Gratulujemy zawodniczkom.
     

  • Walentynki 2012

            

     

     

    W pierwszym dniu po feriach zimowych członkowie Samorządu Uczniowskiego zbierali kartki, kolorowe serduszka z życzeniami do wykonanej specjalnie na ten cel, skrzynki walentynkowej. Natomiast nazajutrz 14 lutego poczta szkolna działała bez zarzutu. Wielu uczniów i tych najmłodszych i tych starszych otrzymało wyrazy sympatii. Jedno malutkie serduszko, a szczęścia i radości tak wiele – co widać na zdjęciach.

  • Co na feriach?

                      Spadł śnieg, więc na feriach sanki i narty nie bądą zapomniane. Gdyby jednak komuś się znudziły to można skorzystać z oferty przygotowanej przez szkołę (tu) czy GOKSiT w Polańczyku (tu) . Pamiętajmy jednak podczas szusowania o bezpieczeństwie swoim i innych.

  • Zabawa choinkowa

    26.01.2012

     Co roku wyczekiwana jest zabawa, po której ferie zimowe tuż, tuż. Znów, tak jak w poprzednim dniu zaroiło się w naszej szkole od gości, z tą  tylko różnicą, że tym razem byli to juniorzy - w wiekszości przyszli uczniowie. Zrobiło się kolorowo, bo kogóż tu nie było: postaci z bajek, komiksów, królewny, wróżki, pszczółki. Konkurs na najpiękniejsze przebranie nie został rozstrzygniety, bo wszystkim należała się pierwsza nagroda. Dlatego tez każdy kto wystąpił w kostiumie otrzymał upominek. Tradycyjnie już  Mikołaj rozdał wszystkim grzecznym dzieciom paczki. Mamy przygotowały poczęstunek. Pląsy przerywane były konkursami,a w każdym były nagrody - nie tylko słodycze ale nawet karnety na basen do zajazdu Karino. I ci najmniejsi pod opieką rodziców, i ci troszkę starsi bawili sie wyśmienicie.

  • Święto Babci i Dziadka

      

    25 stycznia obchodziliśmy Święto Babci i Dziadka.

    Do szkoły licznie przybyli goście w osobach babć i dziadków, by podziwiać występy wnucząt. Swoją obecnością zaszczycił nas również Pan Zbigniew Sawiński – wójt naszej gminy oraz radna Pani Alina Piotrowska-Michalska. Wszystkich przywitała ciepłymi słowami dyrektor Barbara Gaweł Łyda. Najpierw wystąpili najmłodsi. Dzieci z oddziału przedszkolnego recytowały wiersze, śpiewały piosenki pląsając przy tym razem ze swoją panią. „Zerówka” przedstawiła scenki do wiersza Aleksandra Fredry „Paweł i Gaweł” – zaadoptowanego do czasów współczesnych. Uczniowie klas II i III odegrali teleturniej telewizyjny - „Familiadę”, w którym rywalizowała drużyna Babć  z drużyną Dziadków. Starsi uczniowie popisywali się grą na fletach oraz tańcami. Wiersze i piosenki wykonane przez dzieci  były wyrazem wdzięczności wobec kochanych dziadków za ich miłość i oddanie, opiekę i cierpliwość oraz niezmierzone morze miłości, ciepła i troskliwości. Nie zabrakło również „100 lat” odśpiewanego przez wszystkie wnuczęta. Do życzeń dla szanownych jubilatów dołączył się Pan wójt Zbigniew Sawiński, który do podziękowań dla  występujących dołączył słodycze.

    Babcie i dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie wykonanymi przez wnuczęta laurkami i  w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia

    Goście zasiedli przy udekorowanych i suto zastawionych stołach. W przyjęciu pomogli rodzice, którzy przygotowali poczęstunek. Spotkanie było  okazją do rozmów i dzielenia się wrażeniami. A przy nastrojowej muzyce były również tańce. Fotki obejrzeć można w albumie.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Berezka
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć