Jak co roku przed świetami Bożego Narodzenia spotkaliśmy się wszyscy, aby złożyć sobie życzenia i podzielić się opłatkiem. W nastrój świąteczny wprowadzili nas uczniowie klas starszych, którzy wcielając się w postaci trzech króli przedstawili, jakimi to darami dziś obdarowane by było Dzieciątko. Każda klasa zaprezentowała przygotowaną na tę okazję kolędę, a konkurs ten wygrali uczniowie najstarszej klasy. Po złożeniu życzeń było wspólne kolędowanie i spotkanie przy wigilijnym barszczyku. Wszystko to można obejrzeć w albumie.
W tym roku okazało się, że wszyscy byli grzeczni! Mikołaj odwiedził naszą szkołę i zawitał do każdej klasy. Najwięcej frajdy mieli najmłodsi przedszkolacy i "zerówkowicze". Prezenty otrzymali wszyscy z klasy I, III oraz klasy V. Miłym zaskoczeniem była wizyta Mikołaja w klasie IV. Do wspólnego zdjęcia pozowali również szóstoklasiści. Dla nieobecnych upominki na przechowanie wzięli wychowawcy, a dla tych, dla których zabrakło Mikołajowi prezentów był cukiereczek z rąk pani Dyrektor.
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy oraz do podtrzymania tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Ten szczególny czas miał miejsce we wtorek 27 listopada, kiedy to uczennice kl. V i VI, pod kierunkiem pań: Renaty Biłanicz i Bogusławy Orłowskiej zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy i zapewniły wiele atrakcji. W roli dyskdżokeja wspaniale spełnił się Dominik Łyda. Uczniowie spotkali się też przy ciasteczku. Dzień później zabawę andrzejkową mieli najmłodsi. Także i tu, tańce i pląsy przeplatane były wróżbami, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek.
Czwartek 22 listopada był dniem, w którym swój piąty jubileusz obchodził Tomek. Wspólną zabawę poprzedziły życzenia samych wesołych dni i wspaniałego prezentu. Wszystkim też smakowały cukierki od jubilata.
W związku z 94 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, nazajutrz po Święcie Niepodległości również uczniowie naszej szkoły uczcili to, jakże ważne dla naszego narodu wydarzenie, uroczystym apelem.
W dniu 25.10.2012 r. odbył się konkurs czytelniczy „Czytamy Kamienie na szaniec” oraz test wiedzy o Szarych Szeregach i Armii Krajowej. Konkurs został zorganizowany przez Komendę Hufca ZHP w Lesku wspólnie z leską filią Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie.
Celem konkursu było przybliżenie, popularyzacja i utrwalenie wiedzy, tradycji, dziedzictwa Armii Krajowej i Szarych Szeregów, a także kształtowanie postaw patriotycznych i poczucia szacunku dla walki Polaków o niepodległość w czasie II wojny światowej.
Jury konkursu przyznało w konkursie czytelniczym pierwszą nagrodę Klaudii Podsobińskiej, i drugą nagrodę Kacprowi Ziębie. W teście wiedzy I miejsce zajął Szczepan Gądek, II – Michał Pancerz, III – Kacper Zięba. Wszyscy nagrodzeni to harcerze naszej - 16 BDH im. T. Kościuszki, przygotowani przez drużynowego ks. Tomasza Latoszka.
Laureaci konkursu i testu otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
18 października kolejni uczniowie zostali pasowani, lecz tym razem na ucznia. Zaszczytu tego dostąpili pierwszoklasiści. Najpierw przedstawili się wierszem i piosenką, pokazali swoją sprawność, a wszystko to w obecności rodziców, nauczycieli i całej braci uczniowskiej. Tradycyjnie pasowania dokonała Pani Dyrektor Barbara Gaweł Łyda. Później były prezenty, słodycze i wspólna zabawa. Dzieci do uroczystości przygotowała wychowawczyni Pani Bogusława Orłowska.
Świeto pracowników oświaty wypadło w tym roku w niedzielę, dlatego też poniedziałek był częściowo dniem świątecznym w naszej szkole. Częściowo, bo lekcje odbywały się normalnie, ale wszyscy byli odświętnie ubrani. Na piątej lekcji uczniowie i przedstawiciele rodziców spotkali się z nauczycielami i pracownikami szkoły, by wierszem i piosenką podziękować za trud, za naukę, za serce. Spotkanie udokumentowane zostało na zdjęciach i filmikach.
Tym razem przedstawiamy Karolinkę. Poranek w dniu urodzin był bardzo odświętny.Było wiele zabaw i pląsów, ale przede wszystkim życzenia, "sto lat" i oczywiście cukierki. Zobaczcie!.
12 października przedszkolaki stały się uczniami klasy "0". W obecności rodziców oraz zaproszonych gości - kolegów i koleżanek z klas I i III Pani Dyrektor dokonała pasowania. Każdy zerówkowicz otrzymał dyplomik i słodycze. Uroczystość poprzedziły wiersze i piosenki wykonane przez dzieci co można obejrzeć tutaj i na zdjęciach.
W dniach 2-3 października 14 uczniów naszej szkoły (z klas III-VI) uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego. Wczesnym rankiem, pod opieką p. R. Biłanicz, B. Gaweł- Łydy i I. Chytły, o godz. 5.30 wyruszyli w drogę. Do Zakopanego przyjechali ok. godz. 11 i od razu rozpoczęli zwiedzanie. Pierwszą, oglądaną przez nich atrakcją Zakopanego były skocznie narciarskie. Uczniowie mogli nareszcie zobaczyć miejsce, gdzie wielokrotnie zwyciężał nasz ulubiony skoczek narciarski, Adam Małysz. Tutaj też w przydrożnych kramach dokonano pierwszych zakupów pamiątek związanych z Zakopanym.
Następnie wycieczkowicze udali się do Kuźnic, by kolejką linową wyjechać na Kasprowy Wierch. Jazda kolejką i wejście na szczyt Kasprowego Wierchu było wielkim przeżyciem dla uczniów, a piękno naszych największych gór, okrytych barwami jesieni, oczarowało wszystkich.
Po powrocie z Kasprowego i zakwaterowaniu się, uczniowie wybrali się do kina(3D) na film „Merida waleczna”, którego interesująca fabuła bez reszty pochłonęła młodych widzów. Po wyjściu z kina wszyscy udali się na pyszną obiadokolację. Resztę dnia uczniowie spędzili na spacerach w miejscu zamieszkania oraz grze w tenisa stołowego.
Jedyna, spędzona w Zakopanym noc, okazała się pechowa dla jednego ucznia, który „zatrzasnął się” w łazience. Na pomoc ruszyły panie opiekunki i po kilkudziesięciu minutach, chłopiec, ku radości wszystkich, został uwolniony. Szczęściem w nieszczęściu było to, że chłopiec ten był odważny i silny, i znacznie pomógł opiekunkom.
Reszta nocy upłynęła, ku zadowoleniu opiekunek, spokojnie.
Rankiem wszyscy „wyspani” i „wypoczęci” zeszli na śniadanie. Po śniadaniu, zgodnie z planem wycieczki, udano się na zwiedzanie najdłuższej ulicy Zakopanego – Krupówek. Tutaj znowu rozpoczął się szał zakupów. Po zwiedzeniu Krupówek, obejrzeniu „domu do góry nogami”, kina „7D”, wycieczkowicze udali się na Mszę św.do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a nastepnie do zakopiańskiego Aqua parku. Tam uczniowie oddali się przyjemności pławienia się w wodzie, zjeżdżania rurami, jacuzzi, a także szaleli w „rwącej rzece”. Po trzygodzinnych harcach w wodzie zmęczeni, ale szczęśliwi pływacy udali się na obiad. Po obiedzie, ok. godz. 17.30 wyruszono w drogę powrotną do domu. O godz. 21.30 stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy.
W dniach 28-29.09.2012 r. odbył się Jubileuszowy Zlot Bieszczadzkiego Hufca ZHP w Lesku, w 100- lecie powstania pierwszych drużyn. Wzięła w nim udział także nasza drużyna harcerska i dwoje przedstawicieli gromady zuchowej. W piątek obok budynku Gimnazjum w Lesku został posadzony dąb „Harcerz”. Wieczorem wszyscy uczestniczyli w koncercie „Przyjaciele harcerzom”, w którym wystąpiły zespoły: Diament, FOX, cheerleaderki- z OPP Lesko oraz Bieszczadzkie Żabki”. Po zakwaterowaniu przeprowadzono konkurs wiedzy o hufcu, w którym I miejsce zajął Kacper Zięba, a III - Michał Szumański. Sobotnie uroczystości rozpoczęto uroczystą Mszą Św. w kościele parafialnym w Lesku, tam też odsłonięto tablicę pamiątkową. Na placu Konstytucji 3 Maja odbył się uroczysty apel. Przemarsz uczestników zlotu odbywał się w asyście orkiestry dętej z Leska. Wszystko to można obejrzeć na zdjęciach i filmikach.
Wychowawcy klas IV-VI organizują dwudniową wycieczkę do Zakopanego.
W planie wycieczki zwiedzanie Zakopanego(wyjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch, skocznia narciarska, Krzeptówki), Sanktuarium w Ludźmierzu, basen termalny (Szaflary).
Koszt wycieczki(minimalna grupa 20 osób) wyniósłby ok. 220zł.
Przewidywany termin(uzależniony od liczby chętnych)
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Berezce Barbara Gaweł Łyda zaprasza wszystkich rodziców na spotkanie w dniu 6 września (czwartek) na godz. 1700.
Spotkanie dotyczyć będzie m.in. organizacji pracy w nowym roku szkolnym i zmian w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania.
Rok szkolny 2012/2013 rozpoczęty. Pełni sił i zapału wróciliśmy po wakacyjnej przerwie, aby realizować nowe zamierzenia. Po rozpoczynającej inaugurację Mszy św. nastąpiło spotkanie w szkole. Pani Dyrektor powitała wszystkich przybyłych, przedstawiła wychowawców i życzyła wszystkim wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Tutaj można zobaczyć jak prezentowały się klasy w pierwszym dniu nauki.
Rok szkolny 2012/2013 rozpoczynamy w dniu 3 września 2012 r. Mszą św. w Kościele Parafialnym w Berezce o godz. 830 , następnie spotkanie w szkole z wychowawcami. Autobus szkolny wyjeżdża rano w poniedziałek o godz. 810 z Bereżnicy Wyżnej. Przypominamy o mundurkach.