12 grudnia 2013 roku uczniowie z klas 0 - II mieli okazję obejrzeć spektakl "Tajemnica zaginionych liter" z repertuaru Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie. Pełne humoru przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania i wiedzy, która za tym idzie. Bajka miała również przybliżyć dzieciom sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki mają duszę. Na edukacyjny spektakl wybierały się również klasy starsze, ale wynikły kłopoty komunikacyjne. Okazało się, że trupa teatralna odwiedziła naszą szkołę i uczniowie z klas IV - VI mogli na przykładzie przedstawianej historii przekonać się, jak trudno odnależć się w wirtualnym świecie. Obejrzenie obu spektakli umożliwił GOKSiT w Polańczyku.
Podczas spotkania opłatkowego rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą choinkę. Jury, w skład którego wchodzili wszyscy nauczyciele, oceniało pomysłowość i oryginalność, estetykę wykonania i samodzielność wykonanych prac. Wyniki konkursu sa następujące:
w kategorii "rysunek" (kl. I - II): I miejsce - Zuzanna Litera kl. II; II miejsce - Lena Gąska kl. I; III miejsce - Zuzanna Gwóźdź kl. I
w kategorii "choinka" (kl. I - II) : I miejsce - Milena Nasiennik kl. II; II miejce - Kamil Wojtanowski kl. II; III miejsce - Julia Sidorska kl. II
w kategorii "choinka" (kl. IV - VI) : I miejsce - Maciej Gądek kl. V; II miejce - Wojtek Wojtanowski kl. V; III miejsce - Jakub Chorążak kl. V
Wszyscy wyróżnieni oraz wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni drobnym upominkiem i oceną celującą z plastyki. Konkurs zorganizowała p. M. Pyteraf.
W XII festiwalu kolęd i pastorałek, który jak co roku odbył się w Wołkowyi, naszą szkołę reprezentowały trzy ucznnice. I miejce w kategorii "soliści młodsi" ex aequo z przedstawicielką SP w Baligrodzie zajęła Zuzanna Litera z kl. II. Zuzia zaśpiewała kolędę "Mroźna cisza" i pastorałkę "Zimowy wieczór", a akompaniowała jej Wiktoria Olejko z kl. VI. II miejsce w kategorii "soliści z kl. IV - VI" zajęła wspomniana już Wiktoria Olejko. Przy akompanianencie koleżanki z kl. IV - Mileny Gądek - wykonała kolędy "Maleńki Jezu" i "Święta".
Zarówno Zuzia jak i Milena debiutowały wokalno-instrumentalnie na tym festiwalu. Mimo tremy zaprezentowały się bardzo dobrze. Do festiwalu uczennice przygotowywała p. E. Benewiat. Więcej o festiwalu na stronie esolina.
We wtorek 10 grudnia uczniowie naszej szkoły wyjechali do Sanoka na film w wersji 3D - "Kraina lodu". Film bardzo się podobał, co można było stwierdzić po wypiekach na twarzach i głosach pełnych entuzjazmu.
Spotkanie z Mikołajem jest dla dzieci dużym przeżyciem. W piątek, 6 grudnia, od samego rana wszystkie dzieci z wielką niepewnością oczekiwały na jego przybycie. Tuż po godz. 9.00 zawitał do naszej szkoły ten przemiły gość. Wprawdzie ani aniołki, ani elfy mu nie towarzyszyły, ale miał rzecz najważniejszą – prezenty. Dzieci z radością powitały Świętego Mikołaja i zaśpiewały przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki, a Mikołaj obdarował wszystkich upominkami, nikogo nie pomijając. Spotkanie mimo, że minęło bardzo szybko, sprawiło zarówno dzieciom tym najmłodszym, jak i starszym uczniom wiele radości. Uśmiechnięte i pełne radości buzie można obejrzeć na zdjęciach.
22 października 2013r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy I. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym ważnym momencie uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice najmłodszych uczniów. Na uroczystość przybyły też dwie wróżki - dobra i zła. Dzieci otrzymały od dobrej wróżki bardzo przydatne w życiu dary: przyjaźn i, życzliwości, uśmiechu i pracowitości. Zła wróżka nie chciała dopuścić do pasowania i ślubowania… Już niewiele brakowało, żeby wszystkie dzieci zostały zamienione w ptaszki, ale na szczęście dobra wróżka złagodziła czary i dzieciom wyrosły tylko żółte dzioby. Pierwszaki, by pozbyć się dziobków i dostać do grona uczniów naszej szkoły, musiały odwiedzić pięć krain i zdać w nich egzamin. Wesoła gromadka świetnie poradziła sobie z zadaniami. Nareszcie kandydaci na uczniów mogli pozbyć się żółtych dziobów, założyć granatowe birety i przystąpić do ślubowania. Pierwszaki w obecności zaproszonych gości ślubowały być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami, przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę, rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności. Nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment - dzieci zostały pasowane symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Po pasowaniu wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowy dyplom od wychowawczyni i upominki od rodziców.
Po części artystycznej była „chwila dla reportera”, a uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszaków.
16 września br. pod hasłem „Szanuj zdrowie – ratuj życie” odbył się pokaz połączony z nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VI. Ratownik medyczny zapoznał dzieci z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazał wszystkie omówione czynności. Było wielu chętnych, aby poćwiczyć nowo zdobytą wiedzę i utrwalić podstawowe czynności ratujące życie innym. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest znajomość i odwaga przy udzielaniu pierwszej pomocy drugim osobom. Spotkanie odbyło się ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
„Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Solina” to projekt, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”.
Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III objął działaniem dwa oddziały w naszej szkole- klasę I i klasę III. Uczestników projektu wyłoniono spośród grupy 17 uczniów i uczennic. Niektórzy uczniowie będą brali udział w kilku rodzajach zajęć. Projekt realizowany jest w okresie od 1września 2012 r. do 28 czerwca 2013r., przy czym zajęcia będą odbywać się od stycznia 2013 r. do czerwca 2013r.Będą to następujące rodzaje zajęć: dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji, dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze, dla uczniów uzdolnionych plastycznie, muzycznie, sportowo lub językowo.
Konferencja związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego - 29 sierpnia (czwartek) o godz. 10:00.
Zajęcia sportowe i komputerowe - 27 sierpnia (wtorek) od godz. 11:00.
Dyskoteka - 29 sierpnia (czwartek) od godz. 17:00.
Wyjazdy na basen zgodnie z podanymi wcześniej terminami.