Nawigacja

  • Choinka noworoczna

     
    Czas karnawału, to czas zabaw. Mimo, że koniec semestru był tuż, tuż, to 9 stycznia starsi uczniowie, a 13 najmłodsi szaleli po szkolnym parkiecie. Tańce przeplatane zabawami i konkursami powodowały, że uśmiechnięta była każda buzia.
  • Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA

    https://lh5.googleusercontent.com/-qhCbFlqu9MA/UuEHkOcrsOI/AAAAAAAAKvc/4FQ-Kqz1nTk/s800/DSC_0308.JPG   

       12 grudnia 2013 roku uczniowie z klas 0 - II mieli okazję obejrzeć spektakl "Tajemnica zaginionych liter" z repertuaru Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" w Krakowie. Pełne humoru przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania i wiedzy, która za tym idzie. Bajka miała również przybliżyć dzieciom sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki mają duszę. Na edukacyjny spektakl wybierały się również klasy starsze, ale wynikły kłopoty komunikacyjne. Okazało się, że trupa teatralna odwiedziła naszą szkołę i uczniowie z klas IV - VI mogli na przykładzie przedstawianej historii przekonać się, jak trudno odnależć się w wirtualnym świecie. Obejrzenie obu spektakli umożliwił GOKSiT w Polańczyku.

  • Szkolne spotkanie opłatkowe

     

    W ostatni dzień nauki przed zimową przerwą świąteczną, jak co roku cała społeczność szkolna spotkała się, by złożyć sobie wzajemnie świateczne życzenia. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością p. wójt Z. Sawiński, p. radna A. Michalska oraz p. Cz. Stokłosa - długoletnia nauczycielka tutejszej szkoły. Uczniowie z klas IV - VI przedstawili krótkie jasełka, a śpiewane kolędy wprowadziły wszystkich w iście świąteczny nastrój. Po złożeniu życzeń wszyscy udali się na jadalnię na tradycyjny wigilijny barszcz, rybę i kapustę z grochem.
     
  • Konkurs na najpiękniejszą choinkę

               

     
     
     
     
     
     
         

    Podczas spotkania opłatkowego rozstrzygnięty został konkurs na najpiękniejszą choinkę. Jury, w skład którego wchodzili wszyscy nauczyciele, oceniało pomysłowość i oryginalność, estetykę wykonania i samodzielność wykonanych prac. Wyniki konkursu sa następujące:

    w kategorii "rysunek" (kl. I - II): I miejsce - Zuzanna Litera kl. II; II miejsce -  Lena Gąska kl. I; III miejsce - Zuzanna Gwóźdź kl. I

    w kategorii "choinka" (kl. I - II) : I miejsce - Milena Nasiennik kl. II; II miejce - Kamil Wojtanowski kl. II; III miejsce - Julia Sidorska kl. II

    w kategorii "choinka" (kl. IV - VI) : I miejsce - Maciej Gądek kl. V; II miejce - Wojtek Wojtanowski kl. V; III miejsce - Jakub Chorążak kl. V

    Wszyscy wyróżnieni oraz wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni drobnym upominkiem i oceną celującą z plastyki. Konkurs zorganizowała p. M. Pyteraf.

  • "Bieszczadzkie Kolędowanie"

     

    W XII festiwalu kolęd i pastorałek, który jak co roku odbył się w Wołkowyi, naszą szkołę reprezentowały trzy ucznnice. I miejce w kategorii "soliści młodsi" ex aequo z przedstawicielką SP w Baligrodzie zajęła Zuzanna Litera z kl. II. Zuzia zaśpiewała kolędę "Mroźna cisza" i pastorałkę "Zimowy wieczór",  a akompaniowała jej Wiktoria Olejko z kl. VI. II miejsce w kategorii "soliści z kl. IV - VI" zajęła wspomniana już Wiktoria Olejko. Przy akompanianencie koleżanki z kl. IV - Mileny Gądek - wykonała kolędy "Maleńki Jezu" i "Święta".

    Zarówno  Zuzia jak i Milena debiutowały wokalno-instrumentalnie na tym festiwalu. Mimo tremy zaprezentowały się bardzo dobrze. Do festiwalu uczennice przygotowywała p. E. Benewiat. Więcej o festiwalu na stronie esolina.

     

  •  

  • Wyjazd do kina

    10.12.2013

         We wtorek 10 grudnia uczniowie naszej szkoły wyjechali do Sanoka na film w wersji 3D - "Kraina lodu". Film bardzo się podobał, co można było stwierdzić po wypiekach na twarzach i głosach pełnych entuzjazmu.

     

     

  • Mikołajki 2013

    06.12.2013

     Spotkanie z Mikołajem jest dla dzieci dużym przeżyciem. W piątek, 6 grudnia, od samego rana wszystkie dzieci z wielką niepewnością oczekiwały na jego przybycie. Tuż po godz. 9.00 zawitał do naszej szkoły ten przemiły gość. Wprawdzie ani aniołki, ani elfy mu nie towarzyszyły, ale miał rzecz najważniejszą – prezenty. Dzieci z radością powitały Świętego Mikołaja i zaśpiewały przygotowane specjalnie na tę okazję piosenki, a Mikołaj obdarował wszystkich upominkami, nikogo nie pomijając. Spotkanie mimo, że minęło bardzo szybko, sprawiło zarówno dzieciom tym najmłodszym, jak i starszym uczniom wiele radości. Uśmiechnięte i pełne radości buzie można obejrzeć na zdjęciach.

     

     

  • Andrzejkowa dyskoteka

     

    Dnia 28 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Znakomita zabawa została urozmaicona tradycyjnymi wróżbami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski.

     

  • Z EduBudzikiem w Krakowie

    W dniach 6 i 7 listopada uczniowie klasy IV i V w ramach programu UduBudzik  uczestniczyli w ekspedycji naukowej  do Krakowa. Cel programu to inspirowanie uczniów do odkrywania swoich mocnych stron i zainteresowań oraz wspieranie nauczycieli i rodziców w motywowaniu dzieci do stałego rozwoju i rozbudzania pasji. W szkolnym  albumie można obejrzeć zdjęcia z ekspedycji, a dokładne sprawozdanie znajduje się na stronie programu, tam też można obejrzeć dokumentację fotograficzną.

     

  • Święto Niepodległości

    12 listopada obchodziliśmy w naszej szkole 95 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczysty apel z tej okazji przygotowali uczniowie klas IV-VI. Pięknie odśpiewane pieśni patriotyczne oraz recytowane wiersze przeniosły słuchaczy w czasy, w których Polski nie było na mapach Europy. Pozwoliły na zadumę nad losami naszej ojczyzny i przypomniały postaci tych, którzy sprawili, że dzisiaj żyjemy w wolnej i  niepodległej ojczyźnie.

     

  • Ślubowanie uczniów klasy I

    22 października 2013r. w naszej szkole miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klasy I. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. W tym ważnym momencie uczestniczyli wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice najmłodszych uczniów. Na uroczystość przybyły też dwie wróżki - dobra i zła. Dzieci otrzymały od dobrej wróżki bardzo przydatne w życiu dary:  przyjaźn i, życzliwości, uśmiechu i pracowitości. Zła wróżka nie chciała dopuścić do pasowania i ślubowania… Już niewiele brakowało, żeby wszystkie dzieci zostały zamienione w ptaszki, ale na szczęście dobra wróżka złagodziła czary i dzieciom wyrosły tylko żółte dzioby. Pierwszaki, by pozbyć się dziobków i dostać do grona uczniów naszej szkoły, musiały odwiedzić pięć krain i zdać w nich egzamin. Wesoła gromadka świetnie poradziła sobie z zadaniami.  Nareszcie kandydaci na uczniów mogli pozbyć się żółtych dziobów, założyć granatowe birety i przystąpić do ślubowania. Pierwszaki w obecności zaproszonych gości ślubowały być dobrymi uczniami, kolegami i Polakami, przestrzegać zasad obowiązujących w szkole, w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę, rozwijać siebie, swoją wiedzę i umiejętności. Nadszedł oczekiwany przez wszystkich moment - dzieci zostały pasowane symbolicznym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Po pasowaniu wszystkie pierwszaki otrzymały pamiątkowy dyplom od wychowawczyni i upominki od rodziców.

                Po części artystycznej była „chwila dla reportera”, a uwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszaków.

  • Na harcerskim zlocie

    W dniach 18-19 września w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym w Polanie odbył się jesienny zlot Hufca Bieszczadzkiego ZHP. Tematyką wiodącą zlotu było 50- lecie otrzymania sztandaru i 30-lecie nadania imienia W. Pola oraz 80 rocznica urodzin poety J. Harasymowicza związanego swym życiem z Bieszczadami. W zlocie wzięli udział przedstawiciele naszej 24 BGZ i 16 BDH. W albumie kilka fotek, a więcej można dowiedzieć się odwiedzając stronę Bieszczadzkiego Hufca ZHP.

     

  • Dzień Edukacji Narodowej

      Z okazji obchodów Dnia Edukacji Narodowej, w naszej szkole, w dniu 15.10.2013 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego uczniowie wyrazili swą wdzięczność wobec pracowników oświaty. Były podziękowania za trud, serce oraz cierpliwość wkładaną każdego dnia w nauczanie i wychowanie. Było poważnie i wesoło.  W tym dniu nie zabrakło również życzeń i kwiatów od uczniów i rodziców dla nauczycieli oraz dla pracowników obsługi, gdyż mimo że Dzień Edukacji Narodowej potocznie bywa nazywany Dniem Nauczyciela, jest to święto wszystkich osób związanych z oświatą. Przypomnijmy, że to Sejm Rzeczpospolitej, właśnie 14 października 1773 r. powołał Komisję Edukacji Narodowej, która była pierwszą instytucją na świecie o charakterze współczesnego ministerstwa edukacji. Tutaj można obejrzeć zdjęcia z uroczystości.

     

  • Szanuj zdrowie - ratuj życie.

     

    16 września br. pod hasłem „Szanuj zdrowie – ratuj życie” odbył się pokaz połączony z nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas IV-VI. Ratownik medyczny zapoznał dzieci z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej i pokazał wszystkie omówione czynności. Było wielu chętnych, aby poćwiczyć nowo zdobytą wiedzę i utrwalić podstawowe czynności ratujące życie innym. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom jak ważna jest znajomość i odwaga przy udzielaniu pierwszej pomocy drugim osobom.  Spotkanie odbyło się ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

  • Harcerski start!

     

      W tym roku wcześniej niż zwykle rozpoczęty został rok harcerski. Na inauguracyjnej Mszy św. w kościele pariafialnym w Berezce obecne były władze hufca, dyrektorzy szkół, przy których działają drużyny harcerskie, druhny i druhowie - przedstawicie drużyn harcerskich oraz instruktorzy.

     

  • Wyjazdy na basen

    Wyjazdy na basen

    Tutaj zostały umieszczone terminy wyjazdów na basen do Ustrzyk Dolnych.

  • Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III

    Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III

        „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III szkół podstawowych w Gminie Solina” to projekt, który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytetu IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie  do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych”. 

        Projekt „Indywidualizacja procesu nauczania w klasach I-III  objął działaniem dwa oddziały w naszej szkole- klasę I i klasę III. Uczestników projektu wyłoniono spośród grupy 17 uczniów i uczennic. Niektórzy uczniowie będą brali udział w kilku rodzajach zajęć.  Projekt realizowany jest w okresie od 1września 2012 r. do 28 czerwca 2013r., przy czym zajęcia będą odbywać się od stycznia 2013 r. do czerwca 2013r.Będą to następujące rodzaje zajęć: dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji, dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych, rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze, dla uczniów uzdolnionych plastycznie, muzycznie, sportowo lub językowo.

     

  • Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

     

      Kolejny rok szkolny rozpoczęty. Wszyscy już znają swoich nauczycieli, pojawiły się pierwsze oceny w dziennikach. W klasach zawiązują się nowe przyjaźnie. Wiele nowych planów i zamierzeń. W albumie są też pierwsze zdjęcia.

     

  • Zmiana terminu konferencji!!!

    Zmiana terminu konferencji!!!

    Konferencja związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego - 29 sierpnia (czwartek) o godz. 10:00.

    Zajęcia sportowe i komputerowe -  27 sierpnia (wtorek) od godz. 11:00.

    Dyskoteka - 29 sierpnia (czwartek) od godz. 17:00.

    Wyjazdy na basen zgodnie z podanymi wcześniej terminami.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Berezka
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć