W dniu 25.03.2014r. w Zespole Szków Myczkowie odbyły się powiatowe zawody w mini piłce siatkowej. Dziewczęta przegrały swoje mecze i nie awansowały do zawodów rejonowych. Chłopcy po jednym przegrany i jednym wygranym meczu dzięki mniejszej ilości przegranych setów zajęli pierwsze miejsce przed drużynami z Leska i Manasterca. Tym samym awansowali do rozgrywek rejonowych.
W dniu 22.03.2014 roku w Zespole Szkół w Średniej Wsi odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Leskiego w Tenisie Stołowym. W zawodach wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły Klaudia Podsobińska i Wiktoria Olejko. Zwyciężając swoje mecze Wiktoria i Klaudia spotkały się w finale i po najdłuższym oraz najbardziej zaciętym pojedynku lepsza okazała się Wiktoria zajmując pierwsze miejsce, a Klaudia Podsobińska drugie. Obie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary.
Dnia 21 marca 2014 roku, w ramach uczczenia pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ornitologiczny o tytuł „Najlepszego Ornitologa Szkoły”. Organizatorem tego wydarzenia był Samorząd Szkolny pod opieką pani Natalii Jankowskiej i pani Doroty Podkalickiej.
Celem konkursu było popularyzowanie wśród dzieci wiedzy na temat ornitologii, uwrażliwienie ich na potrzebę ochrony ptaków oraz edukacja ekologiczna uczniów szkół podstawowych. Dodatkowo konkurs miał na celu zachęcanie uczniów do podejmowania obserwacji terenowych ptaków, zainteresowania się ciekawym i pożytecznym hobby. Konkurs adresowany był do uczniów klas: IV, V i VI. Składał się z części teoretycznej obejmującej 40 pytań zamkniętych.
Tytuł Najlepszego Ornitologa Szkoły 2014 oraz I miejsce w konkursie zdobył uczeń klasy V: Jakub Borgosz. Miejsce II zajął Michał Szumański- uczeń klasy VI, a na miejscu III uplasował się Maciej Gądek- uczeń klasy V. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe o tematyce ornitologicznej. Cieszymy się, że wśród młodzieży jest grupa osób żywo zainteresowanych ptakami, ich zwyczajami oraz siedliskami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ogromnej wiedzy ornitologicznej i życzymy dalszych sukcesów!
W dniu 12 .03.2014r. w Zespole Szkół w Myczkowie odbyły się gminne zawody w tenisie stołowym oraz w siatkówce dla chłopców i dziewcząt.Zespół dziewcząt w składzie: Wiktoria Olejko, Marlena Barzycka i Klaudia Podsobińska pokonał w tenisie stołowym drużyny z Myczkowa i Bobrki zajmując pierwsze miejsce.Zespół chłopców w składzie: Michał Szumański, Sebastian Preisner i Filip Głaz pokonal w tenisie stołowym drużyny z Myczkowa i Bobrki zajmując pierwsze miejsce. Obydwa zespoły awansowały do rozgrywek powiatowych.W zawodach w mini piłkę siatkową chłopcy awansowali do zawodów powiatowych wygrywając z Myczkowem walkowerem. Natomiast dziewczęta: Wiktoria Olejko, Klaudia Podsobińska, Karolina Gankiewicz, Marlena Barzycka, Milena Gądek, Katarzyna Wojtanowska, Gabriela Dąbrowska, Julia Gwóźdź i Amelia Kucharyk po zaciętym pojedynku z zespołem Myczkowa wygrały 2 :1 i awansowały do zawodów powiatowych.
11 marca w Zespole Szkół w Myczkowie odbyły się zawody sportowe ministrantów w piłce nożnej halowej. W dekanalnych rozgrywkach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych reprezentując parafie w: Berezce, Myczkowie, Polańczyku i Wołkowyi. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Piotr Dąbrowski, Filip Głaz. Dominik Łyda, Michał Szumański (kl. VI) oraz Jakub Chorążak, Maciej Gądek i Krystian Hryniak (kl. V) wywalczyła II miejsce. Niestety etap diecezjalny jest poza ich zasięgiem (tylko drużyny z pierwszych miejsc się kwalifikują), ale mimo tego należą się gratulacje.
Zainteresowanych zapraszamy do zakładki przedmiotowej "przyroda" gdzie zostały umieszczone dodatkowe materiały o ptakach. Konkurs już za dwa tygodnie!
4 marca w Zespole Szkół im. Ks. Franciszka Stopy w Myczkowie odbył się drugi etap Konkursu Biblijnego „Wierzę w Jezusa Chrystusa – Syna Bożego” na podstawie Ewangelii wg św. Marka i Męki Pańskiej u Synoptyków dla uczniów szkół podstawowych w Archidiecezji Przemyskiej. W konkursie szkołę reprezentowali: Szymon Łyda (kl. IV), Rafał Lipka (kl. V) oraz Michał Szumański (kl. VI). Zajmując I miejsce Szymon Łyda zapewnił sobie udział w finale konkursu, który odbędzie się w maju w Przemyślu. Serdeczne gratulacje!
20 lutego 2014 r. uczniowie klas 0-IV udali się do domu kultury w Lesku na spektakl teatralny. Młodzi widzowie obejrzeli sztukę pt.” Historia Śnieżki”, na motywach baśni braci Grimm. Przedstawienie opowiada historię pięknej Śnieżki, na której życie czyha bezgranicznie zapatrzona w siebie zła macocha. Używając niecnych podstępów próbuje ona pozbawić życia Śnieżkę, jednak z pomocą królewnie przychodzą Krasnoludki. Po kilku nieudanych próbach, cel złej macochy zostaje osiągnięty. Jej radość nie trwa jednak zbyt długo. Śnieżka zostaje ocalona przez Księcia, historia kończy się szczęśliwie, dobro zostaje nagrodzone a zło ukarane. Spektakl bardzo podobał się młodym widzom, dzieci wróciły do szkoły uśmiechnięte i zadowolone.
Samorząd szkolny Szkoły Podstawowej w Berezce ogłasza konkurs ornitologiczny
o tytuł „Najlepszego Ornitologa Szkoły”. Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich uczniów klas IV, V i VI.
Termin konkursu: 21.03.2014r.
Zakres tematyczny konkursu:
-budowa ptaków z uwzględnieniem cech przystosowujących do lotu
-czynności życiowe ptaków
-rozpoznawanie polskich gatunków ptaków na podstawie zdjęć
-rozpoznawanie polskich gatunków ptaków na podstawie dźwięków
-rozpoznawanie ptasich gniazd na podstawie zdjęć
-gatunki ptaków objęte w Polsce ochroną prawną
-ptasie symbole parków narodowych
-ptaki zimujące w Polsce, wędrówki ptaków
-pojęcia ornitologiczne np. sejmik, gniazdowniki, zagniazdowniki, pierzenie, kryza, toki, klucz, lotki, sterówki, ornitologia, gatunek synantropijny, migotka, gruczoł kuprowy, klangor, gżegżółka i in.
-ciekawostki ornitologiczne: ptaki największe, najmniejsze, najcięższe, najinteligentniejszy itp.
Materiały, które pomogą przygotować się do konkursu znadziecie tutaj!
Dzień świętego Walentego, zwany także Walentynkami to święto zakochanych, które przypada 14 lutego. Symbolem tego święta jest czerwone serce. Chociaż dzień ten obchodzony jest w Polsce od niedawna, cieszy się w naszym kraju dużą popularnością. Jest doskonałą okazją do wyrażenia wybranej osobie miłości bądź też przyjaźni. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Berezce również świętowali Walentynki. Zgodnie z tradycją naszej szkoły, działała poczta walentynkowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski, dzięki której każdy mógł anonimowo obdarować swoją sympatię kartką z życzeniami lub drobnym upominkiem. Z tej okazji odbyła się również dyskoteka, w której udział wzięli uczniowie klas IV-VI.
W dniu 14.02.2014 r. w naszej szkole odbył się II Szkolny Turniej w Tenisie Stołowym. Udział wzięli uczniowie klas IV – VI. W kategorii dziewcząt rywalizowały trzy uczennice zajmując: I miejsce - Wiktoria Olejko z klasy VI, II - miejsce Marlena Barzycka z klasy V i III - miejsce Klaudia Podsobińska z klasy VI. W kategorii chłopców do rozgrywek przystąpiło 16 uczniów. Trzy pierwsze miejsca przypadły w udziale przedstawicielom klasy VI: I miejsce zajął Michał Szumański, II miejsce Sebastian Preisnar, a III miejsce Filip Głaz. Tuż poza podium uplasował się Maciej Gądek z klasy IV. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.
12 lutego w naszej szkole odbyła się tradycyjna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, poprzedzona Mszą św. w parafialnym kościele. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Z zaproszonych gości przybyła radna - Pani Alina Michalska, wójt gminy - Pan Zbigniew Sawiński oraz emerytowany nauczyciel – Pan Władysław Cienki. Na wstępie Pani dyrektor Barbara Gaweł Łyda ciepłymi słowami powitała wszystkich zebranych i złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Gorące słowa podziękowania skierowała do rodziców, którzy okazali dużą pomoc w przygotowaniu imprezy. Występy rozpoczęły maluchy tańcem, którym wprowadziły gości w nastrój dobrej zabawy. Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas młodszych (począwszy od zerówki), poprzez wiersze piosenki i tańce wyraziły swoją dziecięcą miłość, wdzięczność i szacunek wobec swoich babć i dziadków. Uczniowie klasy czwartej granym na fletach utworem „Głęboka studzienka” pozwolili dziadkom wrócić do wspomnień z dawnych lat. W romantyczną nutkę obecnych wprowadziły Wiktoria Olejko (kl. VI) i Zuzia Litera (kl. II) wykonując przeboje dawnych lat: „Ujrzałam pierwszy siwy włos” i „Zagraj mi piękny cyganie”. Na zakończenie występów gromko zabrzmiało „Niech nam żyją długie lata” w wykonaniu wszystkich uczniów. Wszyscy dziadkowie otrzymali laurki i upominki wykonane przez swoje wnuczęta. Podczas obiadu atmosferę umilali Dominik Łyda (kl. VI) i Jakub Wasylewicz (kl. IV) wykonując instrumentalne wersje utworów znanych kompozytorów. Dalszej części uroczystości również towarzyszyła muzyka i choć była z płyt, to jednak nie przeszkodziło to w pląsach i wspaniałej zabawie. Gromkie brawa i podziękowania ze strony gości świadczyły o tym, że i w tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka (mimo, że odbyta z opóźnieniem) wypadła wspaniale.
Tuż przed feriami zimowymi odbyły się dalsze dwa etapy programu eduBudzik zainicjowanego przez Nową Erę. Tym razem eksperci programu zwrócili się do nauczycieli i rodziców. „Jak pytać dzieci i jak im odpowiadać?” było tematem spotkania Pani Doroty Kozioł z radą pedagogiczną naszej szkoły i zaproszonymi nauczycielami z SP w Myczkowie i SP w Wołkowyi. Druga część spotkania poświęcona była dla rodziców z ukierunkowaniem na to „Jak wspierać swoje dziecko w edukacji”. Przedstawiciel wydawnictwa zapoznał zebranych z celem i zadaniami programu. Uczestnicy obu spotkań obejrzeli zdjęcia z ekspedycji do Krakowa, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły i otrzymali materiały – poradniki dotyczące motywowania dzieci do nauki.