16 września 2019 roku uczniowie z klasy „0” zwiedzali Muzeum Przyrodniczo - Łowieckie w Nowosiółkach. Uczniowie obejrzeli eksponaty zwierząt, które zamieszkiwały tereny Bieszczad. Ponadto dzieci podziwiały wystawę zdjęć naszych gór oraz zbiór motyli. Żywym zainteresowaniem cieszyła się dawna rekonstrukcja wiejskiego domu, w którym zgromadzono stare naczynia oraz sprzęt codziennego użytku. Po zakończonym zwiedzaniu uczniowie otrzymali od właścicieli pamiątkową zakładkę do książki oraz” smycz” na klucze z logo muzeum.
Przeżycia i emocje, które towarzyszyły dzieciom podczas wycieczki na pewno wpłyną na trwałość zdobytej wiedzy oraz niezapomniane wrażenia.
„Bezpieczne Wakacje" to konkurs organizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie wraz z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie.
Tegoroczna edycja trwa od 1 czerwca do 4 października 2019r. W tym czasie, można nadsyłać prace w konkursie prac plastycznych dla dzieci i młodzieży, a także w konkursie na profilaktyczny spot filmowy.
9 września naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Podczas pogadanki dla klas I-IV, przypomnieli zasady zachowania bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły szkoły, a także podczas wypoczynku po lekcjach.
Zwrócili uwagę rowerzystom, którzy ukończyli 10 rok życia, na konieczność posiadania karty rowerowej, aby móc poruszać się bez opieki rodziców. Policjanci zaprezentowali także sprzęt, którego używają w swojej pracy. Podkreślili, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych podczas spacerów po zmroku.
Funkcjonariusze obdarowali uczniów odblaskowymi opaskami i zachęcili do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Powiatową Komendę Policji w Rzeszowie: ,,Bezpieczne wakacje 2019''.
Pragnę serdecznie zaprosić Państwa na ,,Narodowe Czytanie 2019'', które odbędzie się 7 września 2019 roku o godzinie 19.00 w Punkcie Bibliotecznym znajdującym się w Centrum Informacji Uzdrowiskowo - Turystycznej w Polańczyku przy ul. Zdrojowej 16.
Będzie mi niezmiernie miło, jeżeli zdecydują się Państwo zaszczycić wydarzenie swoją obecnością.
Z wyrazami szacunku,
Robert Pecka
Dyrektor GOKSiT
w Solinie z/s w Polańczyku
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z rodzicami, które odbędzie się w naszej szkole dnia 5 września 2019 roku o godzinie 16.00.
w programie:
- powołanie Rady Rodziców;
- spotkania organizacyjne z wychowawcami.
2 września 2019r. odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.
Autobus wyjeżdża z Bereżnicy Wyżnej ok. godziny 7.50. Gromadzimy się w kościele parafialnym na Mszy świętej o godzinie 8.00, a po niej udajemy się do szkoły.
Gmina Solina – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Solinie z/s w Polańczyku, informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie stypendium szkolnego/zasiłku szkolnego na rok szkolny 2019/2020 przeznaczonego dla uczniów mieszkających na terenie gminy Solina.
Pomoc materialna, na podstawie art. 90b ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2018 r. poz. 1457 ze zm.) przysługuje:
1) uczniom szkół publicznych i niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych dla młodzieży i dla dorosłych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych – do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia;
2) wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych – do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki - którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.
Na podstawie uchwały Nr IV/44/18 Rady Gminy Solina z dnia 31 grudnia 2018 roku w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Solina: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Solinie z/s w Polańczyku, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020 należy składać w terminie od 1 do 16 września 2019 roku (data wpływu) w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Solinie z/s w Polańczyku (budynek Urzędu Gminy Solina, parter pokój nr 5).
Informujemy, że aktualny druk wniosku wraz z regulaminem i wykazem wydatków zostanie udostępniony na stronie internetowej Urzędu Gminy Solina.
Druki wniosków będą ponadto dostępne:
a) Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Solinie z/s w Polańczyku
b) Centrum Usług Wspólnych w Solinie (bud. Urzędu Gminy Solina, parter pok. nr 2),
c) u Dyrektorów Szkół Podstawowych na terenie Gminy,
d) na stronach internetowych szkół.
Wszelkich informacji w powyższej sprawie udzielają pracownicy Centrum Usług Wspólnych w Solinie (budynek Urzędu Gminy Solina, parter pokój nr 2) tel.: 13 470 30 29, e-mail: cuw@esolina.pl
UWAGA!
Osoby ubiegające się o stypendium zobowiązane są do złożenia wniosku wraz z kompletem wymaganych załączników wyłącznie przez osoby uprawnione. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane poza przypadkami określonymi w Regulaminie.
Wszystkie dokumenty potrzebne do ubiegania się o stypendium socjalne są dostępne w zakładce ,,Informacje'' - ,,Stypendium socjalne - dokumenty''.
Wnioski o stypendium na rok szkolny 2019/2020 wraz z załącznikami dostępne będą od 01.08.2019r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, a także na stronach internetowych gminy i szkół. Wnioski należy składać od 01.09.2019 do 15.09.2019 (włącznie).
19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. W tym dniu nasze szkolne mury opuścili pierwsi, od blisko dwudziestu lat, absolwenci ośmioklasowej szkoły podstawowej. Występując na akademii, podziękowali za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Podczas pokazu slajdów, mogliśmy cofnąć się pamięcią do ich pobytu w naszej szkole. W trakcie uroczystej gali prowadzonej przez klasę VII, absolwenci zostali nagrodzeni ,,Oscaramiˮ za swoje najpiękniejsze zalety.
Następnie, Pani Dyrektor wręczyła ósmoklasistom świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, a potem - świadectwa z wyróżnieniem uczniom z pozostałych klas. Uczniowie otrzymali również nagrody Wójta Gminy Solina za wyróżniającą postawę w środowisku szkolnym oraz upominki książkowe za wzorową frekwencję. Uczniowie klasy IV odebrali karty rowerowe.
Kolejny rok szkolny za nami, nadszedł zatem czas letniego wypoczynku! Do zobaczenia już we wrześniu!
W związku ze zmianą terminu zakończenia roku szkolnego - 19 czerwca 2019 roku oraz zarządzeniem nr 11/2019 Podkarpaciego Kuratora Oświaty z dnia 13 czerwca br. doprecyzowującym zapisy załącznika nr 1 Zarządzenia Podkarpackiego Kuratora Oświaty nr 3 z dnia 30 stycznia 2019r.
Zostały zmienione zapisy w harmonogramie naboru, nawiązujące do w/w interpretacji:
Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (z oddziałami klas pierwszych dotychczasowych szkół ponadgimnazjalnych: trzyletniego liceum ogólnokształcącego i czteroletniego technikum) wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym – do dnia 18.06.2019r.
Przeniesienie wniosku o przyjęcie do innej szkoły ponadpodstawowej - do dnia 17 czerwca 2019r.
Dostarczenie do systemu danych o ocenach końcoworocznych, wynikach egzaminu i innych osiągnięciach uwzględnianych w procesie naboru - do dnia 19.06.2019r.
Dostarczanie dokumentów potwierdzających osiągnięcia (kopie świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu) do szkół pierwszego wyboru – od dnia 19.06.2019r.
Weryfikacja danych o osiągnięciach - od dnia 19.06.2019r.
Pełny tekst na stronie :
Szkolny konkurs ,,Word of the day - słówko dniaˮ zorganizowany przez nauczyciela anglistę, miał na celu poszerzenie zasobu słownictwa uczniów oraz zachętę do systematycznej nauki. Polegał on na opanowaniu ,,słówek dniaˮ, które w okresie od 1 października 2018r. do 31 maja 2019r. pojawiały się codziennie na tablicy informacyjnej. Słownictwo to stanowiły pojedyncze wyrazy, kolokacje, idiomy lub zwroty z języka angielskiego. Po pierwszym i drugim semestrze odbyły się testy sprawdzające znajomość ,,słówekˮ.
Karolina Lipka (klasa VII) zdobyła I miejsce, Kacper Straszok (klasa VIII) zajął w tym konkursie II miejsce, a miejsce III przypadło w udziale Annie Kafarze (klasa V). W tym konkursie wzięli również udział uczniowie: Adrian Indyk (klasa VIII), Wiktor Ordon (klasa VIII), Dominik Szatkowski (klasa VIII), Gabriela Karolińczak (klasa VIII), Adrian Moskalik (klasa VIII), Karolina Kafara (klasa VI) oraz Tomasz Łazoryk (klasa V).
Serdecznie gratulujemy
i zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach!
W przepiękny, słoneczny dzień, 11 czerwca 2019r., klasa „0” udała się na wycieczkę do ośrodka „Caritas” w Myczkowcach. Najpierw poszliśmy zobaczyć strusia znajdującego się w gospodarstwie agroturystycznym, któremu bardzo smakowały ziarna zbóż oraz świeża koniczyna. W ośrodku zatrzymaliśmy się przy pawiu, papużkach i innym ptactwie oraz lamach i danielach. Ku zdziwieniu pani, przechodząc koło dzika, dzieci pięknie zadeklamowały wiersz Jana Brzechwy „Dzik”. Dla wszystkich zwierząt mieliśmy przygotowany pokarm.
W ogrodzie biblijnym uczniowie przyglądali się znajdującym tam roślinom. Pamiątkowe zdjęcia zrobiliśmy również obok ”olbrzymich owadów”, które pojawiły się dopiero w tym roku. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się huśtawki, na których dzieci chętnie spędziły czas. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się przy zaporze w Myczkowcach. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły na smaczny obiad. A oto nasze pamiątkowe zdjęcia:
6 czerwca 2019r. odwiedziła nas siostra Krystyna ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, która na co dzień posługuje jako misjonarka w dalekiej Boliwii. Siostra opiekuje się opuszczonymi dziećmi w prowadzonym przez zgromadzenie sierocińcu.
Podczas spotkania opowiedziała o radościach i trudach związanych z pracą misjonarza. Uczniowie chętnie zadawali pytania, dlatego też siostra podzieliła się także ciekawostkami z życia i pracy w egzotycznym kraju.
W dniach 4-6 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Krakowa i Wieliczki. Celem wycieczki było:
- poznanie dziedzictwa kulturowego naszych przodków;
- propagowanie właściwych postaw w stosunku do dzieł natury i wytworów pracy ludzkiej;
- pobudzanie aktywności poznawczej, wyzwalanie i rozwijanie zainteresowań otaczającą rzeczywistością;
- integracja międzyklasowa;
- utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej.
Wycieczka przebiegała zgodnie z ustalonym harmonogramem i przyniosła wiele niezapomnianych wrażeń. Trasa wycieczki była bardzo bogata i atrakcyjna. Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca, przykuwające uwagę turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Mamy nadzieję, że zdobyta podczas wycieczki wiedza pozostanie na długo w pamięci uczniów i będzie ją można wykorzystać na różnych zajęciach edukacyjnych.
Podczas gdy większość uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Krakowa, 5 czerwca 2019r. odbył się Dzień Dziecka dla pozostałych uczniów.
Ochotnicza straż pożarna z Polańczyka uświetniła ten dzień wspaniałym pokazem strażackim. Dzieci miały okazję lać wodę z węża, a także posiedzieć w wozie strażackim. Następnie wszyscy posilili się pizzą. Kolejną atrakcją była loteria „maskotkowa”, w której każde dziecko mogło wylosować pluszaka. W Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć także lodów i kiełbasek z grilla. Pogoda dopisała, więc zabawy na boisku szkolnym i placu zabaw wywołały wiele uśmiechów na twarzach wszystkich dzieci.
30 maja 2019r. odbył się w naszej szkole spektakl doświadczeń chemiczno-fizycznych pt. „Naukowa epidemia, czary mary i alchemia”. W przedstawieniu uczestniczyła cała szkoła od klasy zerowej do ósmej.
Poza oczywistym elementem rozrywkowym, celem spektaklu było ,,przemycenie'' w atrakcyjny sposób, treści lekcyjnych z przedmiotów chemia i fizyka. I to się udało! Nasi uczniowie w sposób czynny brali udział w każdym pokazowym eksperymencie, jak również szukali odpowiedzi na wyjaśnienie zaistniałych sytuacji. Fabuła spektaklu była łatwo przystępna i zgrabnie łączyła elementy humorystyczne z edukacyjnymi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia: ,,lewitujące piłki'', ,,płonąca dłoń'', ,,właściwości metanu i mieszanki propan butan'', ,,wybuch wodoru'', ,,wiry wodne'' i ,,zabawy z helem''.