Nawigacja

  • XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla dzieci organizowany przez KRUS

    W XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci organizowanym przez KRUS pod tytułem ,,Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy'' udział wzięło dwoje uczniów z naszej szkoły. Paweł Jarosz oraz Jagoda Dubik otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie.

  • Informacja

    W związku z zamiarem pozyskania środków na utworzenie żłobka lub klubu dziecięcego na terenie Gminy Solina, zwracamy się do wszystkich przyszłych rodziców/opiekunów prawnych oraz rodziców dzieci w wieku do 3 lat z prośbą o wypełnienie ankiety badającej potrzebę utworzenia żłobka/ klubu dziecięcego.

    Prosimy o wypełnienie ankiety do dnia 14 czerwca 2024 r.

    Link do ankiety:

    Ankieta dotycząca utworzenia żłobka w Gminie Solina « Gmina Solina 

     

  • Festiwal Pieśni Maryjnej i Patriotycznej

    W tegorocznym Festiwalu Pieśni Maryjnej i Patriotycznej, który odbył się 26 maja 2024 roku zespół z naszej szkoły zaprezentował pieśń ,,Maryjo tyś naszą nadzieją'' oraz pieśń patriotyczną ,,Miejcie nadzieję''.

    Uczniowie zajęli II miejsce w kategorii chóry i zespoły dziecięce. Małgorzata Karaś zajęła III miejsce, natomiast Martyna Lipka oraz Emilia Maksymczak otrzymały wyróżnienie.

    Za udział w festiwalu uczennice otrzymały voucher w wysokości 300 zł oraz możliwość uczestnictwa w wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Inwałdu.

    Gratulujemy dzieciom, a rodzicom dziękujemy za współpracę!

  • Informacja

  • Wycieczka na Połoninę Wetlińską

    21 maja 2024 r. uczniowie klas od II do VIII wzięli udział w górskiej wycieczce na Połoninę Wetlińską zorganizowaną przez Biuro Podróży „Bieszczader”. 25 uczniów wspięło się na szczyt połoniny o wysokości 1228m. n.p.m. przy schronie turystycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego o wdzięcznej nazwie „Chatka Puchatka”. 

    Połonina Wetlińska to masyw górski i połonina w Bieszczadach Zachodnich. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Bieszczadach. Jest to masyw o kilku wierzchołkach, a jego kontynuacją jest góra Smerek oddzielona przełęczą M. Orłowicza. Kulminacje Połoniny Wetlińskiej: Roh, 1255 m, Osadzki Wierch, 1253 m, Hasiakowa Skała, 1232 m, Hnatowe Berdo, 1187 m, Szare Berdo, 1108 m. Większa część masywu znajduje się na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

    Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Przełęczy Wyżnej. Wybraliśmy żółty szlak turystyczny, którego początek znajduje się przy pomniku Jerzego Harasymowicza, poety, który sporą część swojego życia spędził w Bieszczadach będąc niezwykle wrażliwym na piękno gór. Na głazie umieszczono tablicę z fragmentem jednego z najpopularniejszych wierszy Harasymowicza: „W górach jest wszystko, co kocham”.

    W tym miejscu nasz przewodnik pouczył nas również jak należy zachowywać się w górach, co należy zrobić w sytuacji zagrożenia życia oraz o obowiązku posiadania apteczki. Bardzo ważna informacja dotyczyła numerów alarmowych w górach 601 100 300 oraz o aplikacji „Na ratunek”.

    Po opłaceniu biletów wstępu zaczęliśmy wspinaczkę na najpopularniejszy szczyt w Bieszczadach. Uczniowie chętnie i z wielkim zapałem szli w górę. Początkowo maszerowaliśmy lekko pod górę. Podejście nie było ciężkie, a droga prowadziła głównie po kamieniach. Szlak na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej to nie tylko przyjemność dla miłośników przyrody, ale również wspaniała okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów i oddania się bliskości natury. Po wyjściu na szczyt mieliśmy czas, aby odpocząć i podziwiać pięknie widoki, gdyż widoczność była idealna, a pogoda nas rozpieszczała. Z góry schodziliśmy czerwonym szlakiem do Brzegów Górnych.

    W trakcie naszej wycieczki odwiedziliśmy również Pokazową Zagrodę Żubrów oraz stare retorty, w którym kiedyś wypalano węgiel drzewny. Zwieńczeniem naszej wyprawy było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek. A ten czas dodatkowo umilili nam nasi harcerze przyśpiewując bieszczadzkie (i nie tylko) piosenki.

    Dziękujemy za współpracę z Biurem Podróży „Bieszczader”, mamy nadzieję na jej kontynuację w przyszłości. 

  • Informacja

    Dni dodatkowo wolne od zajęć edukacyjnych (ze względu na organizację Egzaminu Ósmoklasisty):

    14.05.2024 r. (wtorek) – język polski;

    15.05.2024 r. (środa) – matematyka;

    16.05.2024 r. (czwartek) – język angielski.

  • Witaj Maj! Trzeci Maj, u Polaków błogi raj!

  • Dzień Flagi RP

    Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej został zapoczątkowany 2 maja 2004 roku.  

    Barwami flagi naszej Ojczyzny są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Są one odzwierciedleniem kolorystyki godła państwowego.

    Biel symbolizuje srebro, wodę oraz czystość. Czerwień oznacza ogień i krew, a także odwagę oraz waleczność.

  • Dni wolne od zajęć edukacyjnych

  • "Eko-bohaterowie na ratunek przyrodzie"

    22 kwietnia co roku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie kółka przyrodniczo-biologicznego przygotowali szkolny happening. Dzień rozpoczęliśmy od przedstawienia pt. "Eko-bohaterowie na ratunek przyrodzie". Uczniowie bardzo się zaangażowali w to widowisko teatralne. Uczennice z klasy V: Małgosia Karaś i Elżbieta Zagrocka napisały scenariusz, a wszyscy uczniowie z wielkim entuzjazmem przygotowywali swoje role i kostiumy.

    W przedstawieniu poruszony został temat smogu, przyczyn jego powstawania, skutków dla naszego zdrowia oraz sposobu przeciwdziałania.

    Po przedstawieniu nasi młodsi koledzy z klasy I, II i III zaprezentowali swoje stroje ekologiczne w pokazie eko-mody. Stroje były bardzo pomysłowe i wymagały wiele pracy na ich zaprojektowanie. Jury, czyli uczniowie KPB wyłonili 4 pierwsze miejsca: I miejsce: Nadia Pietrzak (kl.1), II miejsce Alicja Solon (kl. 1), III miejsce ex aequo Kyrylo Vladyka (kl. 3) i Marcelina Roś (kl.1). Została tez wyróżniona uczennica Amelia Markuc, która otrzymała nagrodę od nauczycieli.

    Zostały również rozstrzygnięte dwa konkursy. Pierwszy z nich pt. "Wiersz na Dzień Ziemi" wygrała Dobrusia Kowalska-Dudzik (kl.1), drugie miejsce zajęła Amelia Markuc (kl.1), a trzecie Marcelina Roś (kl.1). Wyróżnienia uzyskały Alicja Solon (kl.1) i Martyna Maksymczak (kl.1)

    W drugim konkursie pt. "Plakat na Dzień Ziemi" pierwsze miejsce zajął Paweł Jarosz (kl. 6), drugie Dobrawa Kowalska-Dudzik (kl. 1), trzecie miejsce Amelia Markuc (kl. 1)

    Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach gratulujemy zaangażowania oraz zdobytych miejsc na podiach. A wszystkich zachęcamy do dbania o nasz wspólny dom, którym jest nasza planeta Ziemia.

  • "Bieszczadzka Nutka"

    24 kwietnia 2024 r. odbył się w BDK w Lesku Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej "Bieszczadzka Nutka":

    Zuchy - I miejsce

    Harcerze - II miejsce

    Serdecznie gratulujemy!

  • Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej

    Podczas Hufcowego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej w kategorii indywidualnej lll miejsce zajęła Alicja Car z klasy VIII. Natomiast Małgorzata Karaś recytując utwór "To Przyjaciel" zajęła zaszczytne ll miejsce w Hufcowym konkursie recytatorskimnpoezji Jana Pawła ll.

  • Informacja

  • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

    Kwiecień to dobry miesiąc, aby dowiedzieć się czegoś więcej o osobach z autyzmem. W związku z tym w naszym przedszkolu na znak solidarności z takimi osobami wszyscy ubraliśmy się na niebiesko.

    Odbyły się zajęcia przybliżające dzieciom czym jest autyzm i jakie są jego sygnały. Następnie, dzieci brały udział w tematycznych zabawach ruchowych oraz pooglądały bajkę pt. "Jaś i niebieskie motyle".

    Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną "Niebieskie motyle".

  • Gdzie jest wiosna?

    Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki konkursu fotograficznego. Zgodnie z jego regulaminem zostały wyłonione trzy najciekawsze zdjęcia, których autorami są:

    Marcelina Roś (kl. I) - Szafran (krokus)

    Karolina Fiałkowska (kl. IV) - Śnieżyca wiosenna

    Małgorzata Karaś (kl.V) - Stokrotka pospolita

    Na konkurs wpłynęło dużo pięknych zdjęć ukazujących budzącą się do życia przyrodę. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów fotograficznych i rozwijania swoich zainteresowań.

    Samorząd Uczniowski

  • Życzenia świąteczne

  • Informacja

  • Światowy Dzień Wody

    22 marca 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: "Woda na rzecz pokoju". Nasza szkoła przystąpiła do akcji z Polską Organizacji Humanitarną "Światowy Dzień Wody z PAH".

    Celem akcji było zaangażowanie całej społeczności szkolnej i szerzenie świadomości o tym, że:

    - dostęp do czystej wody to prawo człowieka,

    - na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej,

    - jesteśmy za to współodpowiedzialni,

    - oszczędzanie wody to za mało.

    Aby zrealizować powyższe cele uczniowie kółka przyrodniczo-biologicznego przygotowali gazetki tematyczne, które zostały umieszczone na głównym szkolnym korytarzu. Przeprowadzono lekcje pt. "Dostęp do wody" oraz "Wirtualna woda", zakończone quizem w aplikacji quizizz. Uczniowie oglądali filmiki ukazujące sytuację  dostępu do wody w Sudanie oraz film pt. ''Oszczędzanie wody to za mało".

  • Nadeszła już piękna wiosna!

    21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Z tej okazji odbył się w naszej szkole dzień otwarty przedszkola, a także wielkanocne warsztaty. Wszyscy zainteresowani mogli odwiedzić to szczególne miejsce oraz skorzystać z wielu atrakcji.

    Pani Renata Biłanicz zapoznała uczniów z tajnikami przyrządzania zaczynu i wypieku chleba oraz słodkiego ciasta drożdżowego - ,,paski wielkanocnej''. W ciekawy sposób nawiązała do legend, a także historii i tradycji związanych z tym podstawowym pieczywem. Zwieńczeniem prezentacji była degustacja przygotowanego chleba.

    Dekoracja pisanek z wykorzystaniem różnorodnych technik oraz kolorowych materiałów była kolejnym etapem wielkanocnych warsztatów. Uczniowie poznali również sprawdzony, tradycyjny sposób zdobienia jajek - pisanie woskiem.

    Uczniowie mieli możliwość podziwiania budzącej się do życia przyrody. Na koniec, na terenie naszej szkoły zastało posadzone drzewo iglaste - świerk srebrny.

  • Dzień Otwarty Przedszkola

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    Berezka
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Polańczyk
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć