Nawigacja

  • Informacja

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ono ustanowione przez UNESCO.

    Nasi uczniowie również włączyli się w jego obchody. Poznali historię tego święta, sprawdzili swoje zdolności językowe biorąc udział w TURNIEJU ZNAJOMOŚCI JĘZYKA POLSKIEGO. Wszyscy byli uśmiechnięci i zadowoleni, bo przecież to nasz język pozwala poznawać świat i cieszyć się życiem!

  • Dzień Otwarty w ZSTiA w Lesku

    16 lutego 2024 r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku w celu zapoznania się z ich ofertą eukacyjną.

  • Dzień Integracji Szkolnej

    Relacje rówieśnicze odnoszą się do interakcji i relacji między osobami o podobnym wieku, zwłaszcza w kontekście dzieci i młodzieży. Te relacje są istotne dla rozwoju społecznego i emocjonalnego uczniów. W trakcie różnych etapów życia, relacje rówieśnicze mogą mieć różny charakter i wpływ na życie. W związku z tym w naszej szkole zorganizowano Dzień Integracji Szkolnej.

    Uczniowie zgodnie z harmonogramem uczestniczyli w: Pogadance z pedagogiem szkolnym p. Kamilą Kowalik na temat „Relacje rówieśnicze” Zabawy integracyjne: Konkurs na plakat pt. „Dzień Zgranej Społeczności Szkolnej”. Każda klasa otrzymała swój arkusz i na podstawie własnych pomysłów wykonała plakat. Uczniowie mocno zaangażowali się w zadanie i chętnie współpracowali. Nagrodą dla zwycięskiej klasy był jeden dzień do wyboru w semestrze bez pytania i kartkówek. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 6 i 7, drugie ex aequo klasa 5 i 8, trzecie miejsce klasa 4. Łańcuch przyjaźni. Uczniowie otrzymali balony, na których mieli narysować siebie, a następnie umieścić je na taśmie do girlandy. Ślepiec – zabawa budująca zaufanie. Uczniowie dobierali się w pary. Jedna osoba pełniła rolę przewodnika, druga miała zasłonięte oczy. Przewodnik podawał rękę partnerowi i przeprowadzał go po torze przeszkód troszcząc się o jego bezpieczeństwo. Następnie zamieniali się rolami. Ważne jest, aby zachęcać uczniów do zdrowych relacji rówieśniczych, wspierać ich rozwój umiejętności społecznych i uczyć radzenia sobie z trudnościami, które mogą wystąpić w relacjach z rówieśnikami. Podczas dzisiejszej integracji wszyscy brali czynny udział, wspierając się i pomagając w zabawach.

  • Bezpieczne ferie

    26 stycznia 2024 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów z aspirant Natalią Brzozowską specjalistką ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii z Komendy Powiatowej w Lesku oraz ratownikami medycznymi.

    Funkcjonariuszka omówiła szczegółowo temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Zwróciła przede wszystkim uwagę na odpowiednie zachowanie podczas zabaw na śniegu, na lodowisku, jak również w trakcie kuligów. Ratownicy medyczni natomiast przypomnieli uczniom zasady pierwszej pomocy przedmedycznej na przyniesionym specjalistycznym sprzęcie.

    Tego typu zajęcia są bardzo ważne ponieważ uświadamiają dzieciom konieczność dbania o swoje bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo rówieśników.

  • Szkolny bal karnawałowy

    25 stycznia 2024 r. odbył się w naszej szkole bal karnawałowy. Uczniowie przebrali się za bohaterów znanych bajek oraz inne postacie. Skoczna muzyka zapewniła doskonałą rozrywkę, a czas umialały ciekawe zabawy zorganizowane przez animatorkę. Rodzice przygotowali również słodki poczęstunek. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

  • Święto Dziadków

    24 stycznia 2024 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Między wierszami i piosenkami skryły się najszczersze i najpiękniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i miłości. Dziadkowie przybyli bardzo licznie, aby obejrzeć występy swoich wnuków - tych najmłodszych i tych starszych. Na koniec wszyscy odśpiewaliśmy sto lat kochanym dziadkom, a dzieci wręczyły upominki, które same wykonały.

    Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Solina - Adam Piątkowski, Zastępca Wójta - Katarzyna Zielińska-Onyszko, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki - Tomasz Pecka, Przewodniczący Rady Gminy - Władysaw Cienki oraz Sołtys wsi Berezka - Marian Szlama.

  • XXI Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wołkowyi

    W XXI Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Wołkowyi, który odbył się 21 stycznia 2024 roku, nasza szkoła zaprezentowała się dość licznie.  Z kolędą ,,Już noc okrywa świat'' oraz pastorałką ,,Wołek i osiołek'' uplasowała się na 3 miejscu.

    Karolina z klasy IV uzyskała III miejsce w kategorii 8-12 lat za zaśpiewanie kolęd ,,Lulajże Jezuniu'' oraz ,,Była noc''.

    W konkursie udział wzięły również Martyna, Lena, Anna (klasa IV), Ela, Małgosia (klasa V) oraz Amelia (klasa VI). Zaprezentowane utwory to: ,,Gdy śliczna Panna'', ,,Był pastuszek bosy'' - Martyna, ,,Maleńka miłość'' oraz ,,Zaśnij dziecino'' - Lena, ,,Mizerna cicha'', ,,Babci zegar'' - Ela, ,,Pastorałka prosto z Nieba'' - Małgosia, a także ,,Pastorałka od serca do ucha'' - Amelia.

    Serdecznie gratulujemy!

  • Zaproszenie

  • Informacja

  • Świąteczne życzenia

  • ,,Chwała na wysokości, a pokój na ziemi''

    Już za kilka dni nadejdą Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji 22 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który został poprzedzony pięknym tańcem z lampionami do utworu „Noel” – Boże Narodzenie. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością.

    Harcerze przekazali na ręce pani dyrektor szkoły Betlejemskie Światło Pokoju, oznajmiając tegoroczne hasło – „Czyńmy pokój”. Tegoroczne spotkanie opłatkowe było dla wszystkich sposobnością do wejścia we wspaniałą atmosferę świąt Bożego Narodzenia i na długo zapiszą się w pamięci uczestników.

    Dziękujemy paniom Justynie Ruchlewicz i Małgorzacie Petreckiej za przygotowanie części artystycznej, a pani Elżbiecie Benewiat dziękujemy za oprawę muzyczną. Pamiętajmy – „Czyńmy pokój” przez cały rok.

  • List Ministra Edukacji Barbary Nowackiej

  • Podziękowanie

    Rada pedagogiczna szkoły składa serdeczne podziękowania Pani Joannie Zwolińskiej (mamie uczennicy, Eli Zagrockiej) za przekazanie naszej szkole prywatnego zbioru książek i gier planszowych, które wzbogaciły zasoby pomocy dydaktycznych naszej świetlicy.

  • Wizyta świętego Mikołaja

    Jedzie święty Mikołaj

    Białą brodą świeci

    Worek z prezentami

    Ma dla grzecznych dzieci

     

    Po śniegu, po białym

    W zwinne renifery

    Wspaniałym zaprzęgiem

    Pędzi w dwójki cztery

     

    Jedzie święty Mikołaj

    Z dalekiej północy

    Od wioski do miasta

    Pędzi w środku nocy

  • ''Szkoły pełne talentów''

    Serdecznie dziękujemy uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za wzięcie udziału w systematycznym zbieraniu ''talenciaków'' w ramach akcji ''Szkoły pełne talentów''.

  • Informacja

  • Andrzejki 2023

    W czwartek 28 listopada 2023 r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie klas I-VIII bawili się wesoło przy gorących rytmach muzyki disco. Samorząd Uczniowski zorganizował zabawy wzbudzające wiele uśmiechu i emocji. Każdy mógł sprawdzić, co go czeka już wkrótce... Uczniowie mieli możliwość zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć na naszej "andrzejkowej ściance gwiazd".

  • Informacja

  • ,,Cudze chwalicie, swego nie znacie"

    Wychodząc naprzeciw znanej maksymie ,,cudze chwalicie, swego nie znacie" klasy IV-VIII naszej szkoły 23 listopada 2023 r. zwiedziły zaporę wodną w Solinie od środka.

    Zapora ta zadziwia za każdym razem, kiedy wchodzi się do jej wnętrza. 4 poziomy korytarzy zwanych galeriami, fugi dylatacyjne czy turbiny w największej budowli hydrotechnicznej w Polsce robią wrażenie. Budowano ją 9 lat, waży 2 mln ton. Wysoka na 82 m i długa na 664 m. Od pomysłu po projekt, budowę i jej zakończenie stworzona przez Polaków. Teraz już każdy uczeń od klasy IV do VIII dumnie może powiedzieć, że był w środku zapory, poznał jej historię i znaczenie.

    Drugim celem naszej wycieczki była Stacja Meteorologiczna w Lesku. Tutaj również poznaliśmy wiele wartości edukacyjnych od składników pogody i przyrządów, jakimi się je mierzy, po tajniki pracy meteorologa. Okazuje się, że choć wiele pomiarów z przyrządów meteorologiczych jest skomputeryzowana, to praca meteorologa jest niezwykle ważna i ciekawa. Uczniowie w małym laboratorium badali pH wody, oglądali próbki spalonego deszczu, poznali działanie spektrometru i wagi laboratoryjnej.

    Zwieńczeniem wycieczki była słodka wizyta w ,,Słodkim Domku".

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    Berezka
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Polańczyk
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć