W dniu 23 lutego w kościele parafialnym w Berezce odbyły się uroczystości Hufca Bieszczadzkiego ZHP związane z Dniem Myśli Braterskiej i patronem harcerzy bł. ks. W. Frelichowskim. Po Mszy św., którą odprawił kapelan hufca ks. hm. Tomasz Latoszek, odbyło się spotkanie władz hufca z instruktorami i przedstawicielami drużyn. Komendantka hufca hm. K. Paluch wręczyła instruktorom przyznane wyróżnienia m.in. medal „Za Długoletnią Służbę Harcerską” otrzymał prowadzący naszą 24 BDH ks. T. Latoszek.
W środę 4 marca odbędzie się w naszej szkole spotkanie z rodzicami. O godz. 16.00 zebranie ogólne w sali nr. 3, następnie spotkania w klasach z wychowawcami. Serdecznie zapraszamy!
26 lutego 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Berezce wyruszyli na niezwykle śliską wycieczkę. Celem było lodowisko w Sanoku oraz dwie godziny cudownej zabawy na lodzie! Na lodowisku nie wszyscy wiedzieli czego się spodziewać. Niektórzy nigdy nie jeździli na łyżwach, inni jeździli, ale bardzo dawno temu. Okazało się, że nasi uczniowie potrafią fantastycznie poruszać się na lodzie! Tym, którzy dopiero zaczynają tę przygodę pomagali opiekunowie, którzy również świetnie jeżdżą (panie: Małgorzata Pyteraf, Iza Orłowska, Aneta Gądek oraz panowie: Roman Krupa i Łukasz Kafara). Poza taflą o regenerację i dobry humor uczniów dbały: pani Bogusława Orłowska, Małgorzata Petrecka oraz nasz "szkolny fotograf" pani Dorota Podkalicka. Było dużo śmiechu i radości, nie obyło się też bez kilku upadków na lód, którymi się nie zniechęcały. Z dumą można powiedzieć, że wszyscy zdobyli nową sprawność: udoskonalili lub nauczyli się jeździć na łyżwach! Cali i zdrowi, choć nieco wyczerpani, wrócili do Berezki. Wyjazd był bardzo udany, polecamy takie wycieczki - dobry humor gwarantowany! Serdecznie dziękujemy pani Ewie Indyk i panu Kazimierzowi Rosiowi za zasponsorowanie przewozu uczniów na lodowisko.
Zuchy z 24 BGZ "Wesołe Niedźwiadki" rozpoczęły ferie zimowe od zbiórki. Uroczysta to była zbiórka, bo do gromady przyjmowano nowych zuchów i nietypowa, bo z noclegiem. 8 dzielnych zuchów odszyfrowało miejsce spotkania, na którym pomiędzy pląsami nowoprzyjmowani pokazali, że znają prawo zuchowe. Były też próby na dzielność i odwagę. Starsze zuchy otrzymały podczas zbiórki swoje pierwsze gwiazdki i odznakę zdobytej sprawności. Wielką frajdę stanowił nocleg na materacach gimnastycznych, bo dla niektórych był to pierwszy biwak. W drugim dniu zuchy śpiewały, pląsały i malowały. Wszystkie zasłużyły na uznanie i pochwałę drużynowego.
Ulega zmianie termin wywiadówki półrocznej w związku z tym, że zaplanowana na dzień 18 lutego 2015 r. wywiadówka wypada w środę popielcową. O nowym terminie spotkania, rodzice zostaną poinformowani. Za zmiany przepraszamy!
W dniu 21 stycznia gościliśmy w naszej szkole najukochańsze babcie i najwspanialszych dziadków z okazji ich święta.Na samym początku uroczystości p. Dyrektor serdecznie powitała wszystkich zebranych, a babciom i dziadkom złożyła najserdeczniejsze życzenia. Dzieci z przedszkola, zerówki i klas I-III zaprezentowały część artystyczną, w czasie której pięknie tańczyły, śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze. Swoim występem pokazały jak ważnymi osobami w ich życiu są dziadkowie i jak bardzo ich kochają. Po części arrtystycznej wnuczęta obdarowały swoje babcie i dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami. Rodzice uczniów zadbali o to, by zaproszeni goście nie siedzieli przy pustych stołach. Swoją obecnością w tym uroczystym dniu zaszczycili nas: Wójt Gminy Solina p. Adam Piątkowski oraz radni p. Alina Michalska i Henryk Wojtanowski. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i radosnej atmosferze.
18 stycznia 2015 r. odbył się już XIII Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wołkowyi. Z naszej szkoły udział wzięli uczniowie w dwóch kategoriach. Zuzanna Litera z kl. III zaśpiewała kolędy: "Cichutko dookoła" i "Tobie mały Panie" przy akompaniamencie Mileny Gądek z kl. V. Dziewczynki w kategorii najmłodszych solistów zajęły II miejsce. W kategorii solistów starszych wystąpił Jakub Wasylewicz z kl. V, który prezentując kolędy "Gdy pierwsza gwiazdka" i "Kolędowy czas" zdobył I miejsce oraz Grand Prix Festiwalu. Zwycięzcom nagrody wręczył Wójt Gminy Solina p. Adam Piątkowski. Więcej można przeczytać na stronie internetowej naszej gminy.
8 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa noworoczna. We wspólnej zabawie udział wzięli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale także ich młodsi koledzy i koleżanki. Niektórzy ubrani byli w stroje karnawałowe. Nie zabrakło wśród nich piratów, śnieżynek, księżniczek, wróżek oraz innych postaci z bajek. Niezapomniane chwile przy skocznej muzyce zapewnił DJ. W czasie zabawy dzieci wzięły udział w licznych konkursach. Tego wieczoru nie zabrakło również smacznego poczęstunku zorganizowanego przez Radę Rodziców. Zabawa choinkowa przebiegała w miłej atmosferze; wszyscy wspaniale się bawili.
Dnia 19 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie dzieci, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: p. wicewójt Katarzyna Zielińska Onyszko, p. radna Alina Michalska, p radny Henryk Wojtanowski oraz p. Czesława Stokłosa i Władysław Cienki. Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia, które zostało przygotowane przez dzieci klas I- III.Teksty nawiązujące do świąt i do dnia wigilii były przeplatane śpiewanymi wspólnie kolędami i pastorałkami. Pani Dyrektor Barbara Gaweł Łyda złożyła wszystkim życzenia, życząc całej rodzinie szkolnej, rodzicom i wszystkim gościom wiele miłości i radości z okazji zbliżających się świąt. Po części artystycznej nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości – łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Następnie wszyscy zasiedli do suto zastawionych stołów, aby spożyć przygotowane przez rodziców potrawy: barszcz z uszkami i pierogi.
Podczas spotkania opłatkowego rozstrzygnięty został szkolny konkurs na najpiękniejszego aniołka. Jury, w skład którego wchodzili nauczyciele, rodzice i członkowie samorządu uczniowskiego oceniało pomysłowość, oryginalność, estetykę wykonania prac oraz różnorodność technik i materiałów użytych do ich wykonania. Wyniki konkursu są następujące:
w kategorii przedszkole i zerówka: I miejsce – Jakub Suchowiecki, II miejsce Mateusz Łonyszyn, III miejsce Julia Zając
w kategorii klas I- III : I miejsce – Lena Gąska, II miejsce - Zuzanna Litera, III miejsce – Amelia Gądek i Wiktoria Pańczyk - wyróżniono także prace Antoni Gwóźdź, Oliwii Suchowieckiej i Zuzanny Gwóźdź
w kategorii klas IV – VI : I miejsce – Alicja Koncewicz, II miejsce – Marlena Barzycka , III miejsce – Adrian Indyk - wyróżniono prace Julii Gwóźdź i Adriana Moskalika.
Wszyscy wyróżnieni oraz biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami i oceną celującą z plastyki. Konkurs zorganizowała p. M. Pyteraf. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Berezce informuje, że w związku ze zbliżającą się zimową przerwą świąteczną zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego, w szczególności §5 ust 1 i §6a ust 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – (Dz. U. Nr 46, póz, 432, z późn. zm.) istnieje możliwość skorzystania z zajęć wychowawczo- opiekuńczych dla uczniów w szkole, w dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych, według następującego harmonogramu:
Data |
Dzień tygodnia |
Godziny pracy szkoły |
22.12.2014 r. |
Poniedziałek |
800 - 1300 |
23.12.2014 r. |
Wtorek |
800 - 1300 |
24.12.2014 r. |
Środa |
800 - 1300 |
29.12.2014 r. |
Poniedziałek |
800 - 1300 |
30.12.2014 r. |
Wtorek |
800 - 1300 |
31.12.2014 r. |
Środa |
800 - 1300 |
2.01. 2015 r. |
Piątek |
800 - 1300 |
5.01.2015 r. |
Poniedziałek |
800 - 1300 |
W przypadku innych potrzeb rodziców/ prawnych opiekunów proszę o informację w powyższej sprawie.
Zwyczaj obdarowywania się drobnymi prezentami w dniu imienin świętego Mikołaja od dawna jest tradycją w każdym polskim domu. Każde dziecko z niecierpliwością oczekuje nadejścia 6 grudnia, bardzo często wysyłając wcześniej list z listą wymarzonych prezentów. Aby tradycji stało się zadość, w piątek tuż przed swoim świętem, wzorem poprzednich lat do naszej szkoły zawitał Mikołaj. Prezenty otrzymali tylko ci, którzy przez cały rok byli grzeczni – a więc wszyscy. Nie wiadomo czy św. Mikołaj spełnił wszystkie oczekiwania, ale na pewno większość, bo przez cały dzień widać było uśmiechnięte, radosne buzie, zarówno najmłodszych jak i starszych uczniów.
W ostatni czwartek listopada odbywały sie w naszej szkole zabawy andrzejkowe. Przed południem wróżyli sobie uczniowie z klas I - III. Największym zainteresowaniem cieszyły się tradycyjne andrzejkowe wróżby, w trakcie których dzieci mogły poznać zawód jaki będą wykonywać w przyszłości oraz imię swojej przyszłej sympatii. Nie zabrakło też ustawiania butów, bo każdy chciał poznać swoje szczęście w miłości. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy dźwiękach muzyki. Całą imprezę umilił słodki poczęstunek. Andrzejki dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i emocji. Wszyscy bawili sie doskonale i z utęsknieniem czekają na następny andrzejkowy bal. Nie inaczej było po południu, gdy swoją przyszłość starali się poznać starsi uczniowie. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę, poczas której pomiędzy tańcami królowały wróżby pobudzające wyobraźnię i dające nadzieję na pomyślność w przyszłości. Wierzymy, że wszystkie się spełnią.
Regulamin konkursu:
1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich dzieci naszej szkoły.
2. Prace trójwymiarowe (przestrzenne) mogą być wykonane techniką dowolną - ważna jest pomysłowość i estetyka wykonanych prac
3. Termin składania prac: do 15 grudnia 2014r.
4. Prace oceniać będzie Jury w trzech kategoriach: przedszkolaki i klasa 0, klasy I-III, klasy IV-VI.
5. Dla laureatów konkursu przewidziane są nagrody i wyróżnienia, które zostaną uroczyście wręczone podczas szkolnego „Opłatka.”
18.11.2014 r. uczniowie z klas 0, I i II pojechali do Sanoka. Tam w sali "Urwis" zabawa trwała ponad 2 godziny. Uczniowie najchętniej korzystali ze zjeżdżalni, z basenu pełnego kolorowych piłeczek i innych sprzętów wyrabiających sprawność i zręczność. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również gra "Cymbergaj", która wyzwalała emocje od płaczu do śmiechu. Dzieci pełne wrażeń wróciły do szkoły na dalsze zajęcia, a pamiątkowe zdjęcia można obejrzeć tutaj.
„Pytać o Ojczyznę - to pytać o drzewo, ptaka, łąki, miasta i ludzi. Walczyć o wolność to zdobywać dla siebie i innych - promyk słońca, kroplę deszczu, pierwszą gwiazdkę na Wigilię. Kochać kraj rodzinny, to wstać rano, modlić się, płakać i śmiać, a kiedy przyjdzie czas, czas próby i rachunku, nie żałować krwi, potu
i serca.”
12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas II, V-VI przedstawili swoim kolegom program artystyczny - „Pieśń… czyn… wspomnienie – to jedno – to POLSKA”,
w którym ukazali dzieje naszej ojczyzny od utraty niepodległości(1795) do jej odzyskania(1918). Treść wierszy, słowa piosenek i scenografia pozwoliły „zatrzymać się na chwilę” i zadumać nad trudną i okrutną rzeczywistością tamtych lat i wspomnieć tych, dzięki którym nasza Ojczyzna, po 123 latach niewoli odzyskała wolność i niepodległość.
Dnia 31 października w naszej szkole gościł ukraiński cyrk "Szok". Występy obejrzały dzieci przedszkolne, uczniowie, a także rodzice i nauczyciele. Jak się okazało nazwa odpowiadała rzeczywistości, gdyż dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność. Dzieci bawiły się świetnie, oglądając tresowanego pudelka, magiczne sztuczki, żonglerkę oraz popisy akrobatyczne na małym rowerku. Spośród publiczności zostali wybrani ochotnicy, którzy mogli wypróbować swoje możliwości w poszczególnych dyscyplinach, biorąc czynny udział w przedstawieniu. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Zapierającą dech w piersiach chwilą była ta, gdy artysta pojawił się z wężem. Niektórzy mieli okazję wziąć węża na ręce, a nawet opleść go wokół szyi. Dzieci mogły też dotknąć węża .To było naprawdę "szokujące" przeżycie! Umiejętności cyrkowców wszystkim bardzo się podobały, o czym świadczyły burzliwe oklaski po każdym pokazie.
"Bezpieczne Wakacje 2014" to hasło tegorocznego konkursu plastycznego, w którym wzięło udział 12 uczniów naszej szkoły. Organizatorami konkursu byli: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Tematyka konkursu związana była z bezpiecznym zachowaniem w każdej sytuacji, w której może się znaleźć młody człowiek. Prace konkursowe poruszały tematykę: bezpiecznego pobytu w górach, nad morzem, w lesie, w szkole itp. Prace czterech uczennic naszej szkoły tj, Julii Gwoźdź, Gabrysi Karolińczuk, Lenki Gąski i Marysi Bielanicz zostały wyróżnione na etapie powiatowym i będą reprezentowały nasz powiat w Rzeszowie. Dziewczynki otrzymały narody, które wręczyły im panie policjantki z Komendy Powiatowej w Lesku. Gratulujemy zwyciężczyniom i czekamy na dalsze sukcesy w Rzeszowie.
13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Święto to, jest nie tylko czasem podziękowań, radosnych życzeń oraz sympatycznych spotkań, ale przede wszystkim okazją do refleksji o szkole i nauce. W uroczystości udział wzięli nauczyciele, pracownicy szkoły oraz uczniowie, a także zaproszeni goście na czele z panem Wójtem Gminy Solina Zbigniewem Sawińskim, panią Radną Aliną Piotrowską-Michalską, panem Radnym Powiatu Leskiego Mieczysławem Fedorowiczem. Swą obecnością zaszczycili nas również emerytowani nauczyciele pani Czesława Stokłosa i pan Władysław Cienki. Uczniowie klas IV-VI uświetnili uroczystość występem artystycznym, w trakcie którego wyrazili swoją wdzięczność dla pracy pracowników oświaty za ich trud kształcenia i wychowywania.