Nawigacja

  • Termin zebrania został zmieniony na czwartek 31.03.2016 r. - godz. 1600. W tym dniu w Zespole Szkół w Myczkowie, odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas I – III, dotyczące bezpłatnej nauki pływania na basenie w Lesku.

  • Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej skierowała listy do wszystkich Prezydentów Miast, Burmistrzów, Wójtów oraz innych organów prowadzących publiczne: przedszkola i szkoły oraz inne formy wychowania przedszkolnego. Korespondencja została przesłana także do dyrektorów publicznych przedszkoli oraz publicznych szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi. Biorąc pod uwagę napływające do Ministerstwa Edukacji Narodowej od rodziców dzieci w wieku przedszkolnym liczne wnioski, postulaty i informacje wskazujące na możliwość naruszenia przepisów ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Minister Edukacji Anna Zalewska wskazała w listach na obowiązujące przepisy prawa oświatowego. List_Pani_Minister_do_dyrektorow_publicznych_przedszkoli.pdf

  •   

     

     

     

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

    W dniu 1 marca 2016 r. (wtorek) w godzinach od 16.00 do 18.00 odbędą się wywiadówki klasowe. Serdecznie zapraszamy.

  • Przekaż 1% podatku

    Prosimy o wsparcie w postaci 1% od podatku. Tutaj można dokonać rozliczenia. Można pobrać darmowy program lub rozliczyć się online. Prosimy pamiętać aby w poz. 139, wprowadzić cel szczegółowy: SP Berezka 803. Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy!

     

     

     

     

  •    

     

     

  •   

     

  • Dzień Babci i Dziadka

      21 i 22 stycznia to dni, w których swoje święto obchodzą Babcie i Dziadkowie. W naszej szkole uroczystości z okazji tych świąt są tradycją na stale wpisaną w repertuar imprez szkolnych. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się o godz.13 Mszą świętą odprawioną przez proboszcza w Kościele parafialnym. Później  zaproszeni goście w licznym gronie przybyli do budynku szkoły. Najpierw miłych gości powitała Pani Dyrektor, Barbara Gaweł Łyda, która złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom i zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego specjalnie dla nich przygotowanego. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali dziadkom i babciom koncert pt. „Powróćmy jak za dawnych lat”. Na koncert  składały się  najpopularniejsze piosenki poczynając od lat trzydziestych aż po lata siedemdziesiąte ubiegłego wieku. Wszyscy goście z sentymentem i łezką w oku wysłuchali piosenek ze swoich młodzieńczych lat, bo któż z nich nie zna utworów „Biedroneczki są w kropeczki, „Kto za tobą w szkole ganiał” czy „Ada to nie wypada”? Na koniec części artystycznej uczniowie odśpiewali tradycyjne „100 lat” i wręczyli swoim dziadkom i babciom własnoręcznie przygotowane laurki i prezenty. W dalszej części uroczystości goście zostali podjęci obiadem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców i personel szkoły, a następnie zaproszeni do zabawy tanecznej. Zaproszeni goście opuszczali naszą szkołę ze wzruszeniem, dziękując za miło spędzone chwile. Występy można obejrzeć na filmikach i zdjęciach.

  • Bieszczadzkie Kolędowanie

      W XIV edycji Bieszczadzkiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17.01.2016 r. w Kościele Parafialnym w Wołkowyi, licznie zaprezentowała się również nasza szkoła. Uczniowie wystąpili jako solości. Duet Gabriel Gąska (kl. I) i Lena Gąska (kl. III) zajął II miejsce w kategorii uczniów z klas 0 - III. W kategorii uczniów z klas IV-VI - I nagrodę wyśpiewała Zuzanna Litera z kl. IV, a III miejsce zajęli: Jakub Wasylewicz i Amelia Kucharyk z kl. VI oraz Wiktor Jania i Aleksandra Materna z kl. IV. Większość uczniów przygotowywała pani Elżbieta Benewiat, która również akompaniowała im podczas występów. Wielce uradowani z osiągnietych rezultatów wszyscy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe z rąk Wójta Gminy Solina pana Adama Piątkowskiego. Ciepłym poczęstunkiem uczestników ugościli w "Ranczo" państwo Wojtanowscy. Tutaj można obejrzeć występy naszych uczniów.

  • Orszak Trzech Króli

      W dniu 6 stycznia  2016 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Święta Trzech Króli zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Turystyki. Korowód  z królami, Maryją, Józefem, aniołami i pastuszkami przemaszerował ulicami Polańczyka, od Urzędu Gminy do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta.  Następnie wszyscy uczestnicy Orszaku  mogli obejrzeć jasełka przygotowane przez gimnazjalistów z Myczkowa oraz wspólnie pokolędować w świetlicy. Na koniec przygotowano skromny poczęstunek.

  • Szkolna zabawa noworoczna

     Zabawa choinkowa, która odbyła się 5.01.2015 r. była okazją do spotkania, podczas którego wszyscy uczniowie razem świetnie się bawili. Było to popołudnie pełne wrażeń. W szkole pojawiły się różne postaci: wróżki, księżniczki, kowboje itp. Oprawę muzyczną, konkursy, przeróżne tańce i pląsy prowadził DJ Rufio. Rodzice zapewnili poczęstunek, aby podczas zabawy uczniowie nie opadli z sił. Cztery godziny karnawałowego szaleństwa szybko minęły.

     

  •   

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  • Szkolny opłatek

     W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się, by uczcić pamiątkę Bożego Narodzenia. Ten szczególny dzień zgromadził razem wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli,  pracowników szkoły i zaproszonych gości. Uczniowie klasy IV przedstawili w formie jasełek biblijną historię narodzenia Jezusa. Wspólne kolędowanie przeniosło nas w magiczny czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. W świątecznym już nastroju  składano sobie osobiste życzenia i łamano się opłatkiem. Całość uroczystości dopełniły potrawy wigilijne: tradycyjny  barszczyk z uszkami, kapusta z grochem i ryba.

  • Na świątecznych warsztatach

     W dniu 17.12.2015 w Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach świątecznych pt. „Zwyczaje i obrzędy związane ze świętami Bożego Narodzenia”. Dzieci uczyły się kolęd, wykonywały ozdoby choinkowe z bibuły, a przede wszystkim uczestniczyły w procesie wypiekania chleba. Warsztaty, które zorganizował GOKSiT w Polańczyku zakończyły się degustacją upieczonego chleba, ubieraniem choinki i wspólnym kolędowaniem.

     

     

  •  

  • Mikołajkowy konkurs plastyczny

     Na ogłoszony w listopadzie konkurs plastyczny dotyczący postaci św. Mikołaja napłynęło wiele prac. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe. A oto wyniki:

    Kategoria I - (przedszkole, zerówka, kl. I) - I miejsce Jakub Suchowiecki, II miesce Paweł Jarosz, III miejsce Wiktoria Wójs.Wyróżnieni: Emilia Solon, Oliwia Solon, Kamil Kaczak, Oliwier Gąska, Michał Fedorowicz, Wojciech Wojtanowski, Sara Wojtanowska, Małgorzata Lipka, Emilia Gądek,

    Kategoria II - (klasy II - III) - I miejsce Zuzanna Gwóźdź, II miesce Karolina Kafara, III miejsce Lena Gąska. Wyróżnieni: Nicole Orłowska, Amelia Gądek, Maria Bielanicz, Aleksandra Barzycka, Marlena Olejko

    Kategoria III - (klasy IV - VI) -I miejsce Karolina Lipka, II miesce Julia Gwóźdź i Amelia Kucharyk, III miejsce Karolina Łaniak. Wyróżnieni: Milena Nasiennik, Zuzanna Litera, Jakub Wasylewicz, Gabriela Dąbrowska, Katarzyna Wojtanowska, Oliwia Suchowiecka, Wiktor Jania, Zuzanna Masłyk, Aleksandra Materna.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy lub dyploniki i słodkie upominki.

  • Teatrzyk „Dzień dobry, Świnko”

     Dnia 04.12.2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Berezce uczestniczyli w wycieczce do Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Celem tego wyjazdu było przygotowanie uczniów do odbioru dzieł sztuki teatralnej, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci, wyposażenie uczniów w niezbędne wiadomości z zakresu teatru, a także wdrażanie do poprawnego zachowania w miejscach publicznych. Wycieczka ta dostarczyła uczestnikom wielu nowych, ciekawych doznań.Większość uczniów po raz pierwszy miała możliwość oglądania i przeżywania spektaklu teatralnego. Przedstawienie teatralne pt. „Dzień dobry, Świnko” bardzo podobało się widowni. Aktorzy Teatru „ Maska” z Rzeszowa przedstawili spektakl, który jest adaptacją jednej z książek Janoscha, uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jest to opowieść o Misiu i Tygrysku, którzy przeżywając razem różne przygody, uczą się najważniejszych prawd życia – przyjaźni, akceptacji , odwagi. W „Dzień dobry, Świnko” pomiędzy dwójkę przyjaciół wkracza Świnka – mistrzyni wymyślania zabaw. Pomysłowością i wesołością absorbuje Tygryska tak, iż zapomina on o swym przyjacielu, Misiu. W świecie Świnki życie składa się z samych przyjemności, Tygrysek szybko jednak przekonuje się, że jest w nim również miejsce na codzienne obowiązki. A Świnka nie lubi prozy codziennego życia ... Dowcipnie opowiedziana historia z galerią barwnych postaci epizodycznych całkowicie zrealizowana jest w planie lalkowym. Do stylistyki rysunków Janoscha nawiązują lalki muppetowe, których walory animacyjne i łatwość budowania sytuacji humorystycznych w pełni wykorzystują aktorzy, ukryci za obszytym kolorową materią parawanem. To idealna propozycja dla dzieci najmłodszych, ale i dorośli znajdą tu okazję do humorystycznego zdystansowania się do świata.

  • Andrzejki

     Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów,…wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. I tak oto w naszej szkole dnia 26.11.2015r. odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Uczniowie mieli okazję potańczyć i pobawić się przy rytmach muzyki współczesnej. Główną atrakcją wieczoru były wróżby andrzejkowe. Każdy mógł poznać swoją przyszłość dzięki wróżbom z kubeczków (wylosowane przedmioty symbolizowały dalsze życie, np. pierścionek oznacza w przyszłości małżeństwo, moneta-bogactwo, różaniec-wskazuje, że zostanie się osobą duchowną. Można było również poznać imię przyszłej sympatii oraz dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości. Ciekawe, czy przepowiedziana przyszłość przełoży się na rzeczywistość?.... Cały wieczór był więc pełen atrakcji oraz przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny  andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

    W dniu 30 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 odbędą się wywiadówki klasowe. Serdecznie zapraszamy.

  • Konkurs "Bezpieczne wakacje" rozstrzygnięty

     24 listopada naszą szkołę odwiedzili policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Lesku. Celem ich wizyty było rozdanie nagród dla uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie „Bezpieczne wakacje”. Nagrody otrzymali: Amelia Gądek (kl. II) za zajęcie III miejsca w kategorii wiekowej 6-9 lat, Jakub Wasylewicz (kl. VI) za zajęcie I i Adrian Indyk (kl. V) za zajęcie II miejsca w kategorii wiekowej 10-12 lat. Wyróżniona została także praca Julii Gwóźdź (kl. VI). Wszyscy, którzy uczestniczyli w konkursie otrzymali dyplomy oraz upominki. Policjanci przeprowadzili również pogadankę dla uczniów klas IV-VI dotyczącą czynów karalnych, używek oraz właściwego korzystania z Internetu. Zwrócili uwagę na to, jakie konsekwencje grożą młodym ludziom w przypadku łamania norm społecznych, zażywania środków odurzających oraz nieumiejętnego korzystania z Internetu.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    Berezka
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Polańczyk
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć