Nawigacja

  • Gminny Konkurs Piosenki Ludowej w Bóbrce

     17 listopada odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej w Bóbrce. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dwóch kategoriach: soliści i zespoły z klas IV-VI. Aleksandra Materna z kl. V zajęła III miejsce wykonując na organach utwór "Oj zagraj mi muzyko". Zespół tworzyli uczniowie: Marlena Olejko, Karolina Kafara (kl. IV), Zuzanna Litera, Aleksandra Materna - akompaniament, Wiktor Jania i Miłosz Łonyszyn (kl. V) i wykonując utwór "Lipka" zajęli w swojej kategorii II miejsce. III miejsce zajął duet - Zuzanna Litera i Miłosz Łonyszyn utworem "Nie chodź koło róży". Tutaj do śpiewu przygrywała Zuzanna Litera na syntezatorze.

  •  W niedzielę 15 listopada nasza szkoła stała się miejscem, w którym głośno zabrzmiały melodie patriotycznych pieśni. Po raz drugi odbyło się „Patriotyczne Śpiewanie”, w którym oprócz społeczności uczniowskiej uczestniczyli przedstawiciele władz naszej gminy, radni powiatowi oraz mieszkańcy Berezki i okolicznych wsi. Uczniowie klas starszych zaprezentowali krótki program artystyczny składający się z patriotycznych wierszy i piosenek. Uroczystość uświetnił także zespól składający się z rodziców uczniów ze Średniej Wsi. W dalszej części wszyscy uczestnicy uroczystości śpiewali znane piosenki i pieśni o tematyce patriotycznej. Każda pieśń była poprzedzona słowem wiążącym, wzmianką o autorach, bohaterach i historii powstania.  Spotkanie odbywało się przy ciastku i kawie lub herbacie przygotowanym przez Radę Rodziców. Można było także nabyć domowe wypieki. Wspólne śpiewanie utworów połączyło uczniów i nauczycieli oraz wszystkich zaproszonych gości, którzy w godny sposób uczcili pamięć o bohaterach tamtych wydarzeń. Spotkanie okazało się dla wszystkich cenną lekcją patriotyzmu.

  • Wędrówka z wierszami Juliana Tuwima

      9 listopada 2016r. uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Berezce wybrali się do Domu Kultury w Lesku. Tam aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji   im. Adama Mickiewicza z wielka radością zaprosili  „małych” i „dużych” na  wspaniałą podróż po niezapomnianych wierszach naszego wielkiego poety – Juliana Tuwima. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży był wyjątkowy konduktor, który wraz z kilkoma spóźnionymi pasażerami odkrył przed dziećmi skarbnice żartu, dobrego humoru i…nauki. Po drodze uczniowie spotkali pewną bardzo samodzielną Zosię, zdenerwowanego do granic możliwości pana Hilarego, spokojnego staruszka i jego rzepkę, zapominalskiego słonia, oraz całe mnóstwo ptaków „śpiewających” w radiu oraz wiele innych postaci. Uczniowie dowiedzieli się, że wiersze Juliana Tuwima są nie tylko skarbnicą wiedzy, ale także uczą zrozumienia, szacunku i sympatii do świata.

  • Oskar - Smok, który zgubił się w mieście

     25 października 2016r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy z awangardowego teatru Bazyl. Para aktorów przedstawiła sztukę pt.: „Oskar – Smok, który się zgubił w mieście”. W spektaklu połączyli grę żywego aktora z pacynkami. Dzieci oddając się wyobraźni, wyruszyły z Oskarem w podróż do miasta, gdzie dziki smok nie potrafił się odnaleźć. W czasie swojej wyprawy smok spotyka dziewczynkę o imieniu Zuzia, z którą się zaprzyjaźnia. Uczniowie wraz z tytułowym bohaterem przypomnieli sobie znaczenie znaków drogowych oraz zasady poruszania się po jezdni. To była świetna lekcja o przepisach drogowych.

  • Dzień Edukacji Narodowej

     Ponieważ w dniu 13 października zbiegły sie w naszej szkole dwie uroczystości, po  występach pierwszoklasistów swe umiejętności recytatorskie i wokalne zaprezentowali uczniowie z klas IV-VI. Okazją był Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia zawarte w wierszach uczniowie skierowali do wszystkich pracowników szkoły. Do życzeń dołączyła się pani Alina Michalska radna naszej gminy.Pani Dyrektor podziękowała uczniom za miłe słowa i wszystkim życzyła samych sukcesów i radosnych dni w dalszej edukacji.

     

  • Pasowanie na ucznia

     13 października 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Siedmioro dzieci zostało przyjętych w szeregi uczniowskiej braci. Pierwszoklasiści pod okiem swojej wychowawczyni przygotowali program artystyczny, w którym zaprezentowali  umiejętności wokalne i recytatorskie. Następnie złożyli uroczyste ślubowanie, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Po tych słowach p. dyrektor dokonała symbolicznym ołówkiem aktu pasowania na ucznia. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po skończonej akademii nasi  bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez swoich rodziców.

  • Spotkanie z policjantem

       W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas młodszych poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku zaprosiliśmy policjanta, który spotkał się z uczniami klas 0 – III. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy policjanta. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami  i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa podstawowych akcesoriów policjanta. Fachowe przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych wśród uczniów oraz, mamy nadzieję, że pozytywnie wpłynie na ich zachowanie w szkole i poza nią. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.

  • 7 września o godz. 18.00 odbędzie się w szkole spotkanie z rodzicami dotyczące spraw związanych z rozpoczętym rokiem szkolnym. Prosimy wszystkich rodziców o niezawodne przybycie.

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

      Wraz z dźwiękiem pierwszego dzwonka pożegnaliśmy wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.  Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym, nauczyciele, rodzice i uczniowie udali się do szkoły, gdzie podczas apelu oraz spotkań z wychowawcami zostali zapoznani z organizacją pracy w nowym roku. Wszystkim uczniom życzymy wiele zapału do nauki oraz radości płynącej z rozwijania swoich zainteresowań.

     

     

     

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się Mszą św. o godz. 8.15 w kościele parafialnym w Berezce. Autobus szkolny będzie o godz.7.50 w Bereżnicy Wyżnej, o 7.55 w Woli Matiaszowej.

  • Podręczniki na rok szkolny 2016/2017

    Tutaj można zapoznać się z wykazem poręczników jakie obowiązywać bedą w przyszłym roku szkolnym. Informujemy, że uczniowie klas: I, II i IV we wrześniu otrzymają nieodpłatnie podręczniki i ćwiczenia. W zakładce "dokumenty" umieszczony został również wykaz programów na rok szkolny 2015/2016.

  •  24 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Po Mszy świętej, uczniowie udali się do szkoły, gdzie podczas uroczystej akademii pożegnali tegorocznych absolwentów, którzy już we wrześniu rozpoczną naukę w gimnazjum. W trakcie części artystycznej szóstoklasiści okazali swoją wdzięczność dla nauczycieli i rodziców. Uczniowie zostali nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce, wzorowe zachowanie i frekwencję, a także czytelnictwo oraz reprezentowanie naszej szkoły na imprezach środowiskowych. Niektórzy z nich otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie klasy VI - Milena Gądek oraz Szymon Łyda za osiągnięcia w nauce i wysoki wynik punktowy uzyskany na Sprawdzianie Szóstoklasisty otrzymali nagrodę Wójta Gminy Solina. Gratulujemy wszystkim uczniom odniesionych sukcesów. Pani Dyrektor podziękowała za owocną współpracę radnej Gminy Solina pani Alinie Michalskiej, przewodniczącej Rady Rodziców pani Izabeli Orłowskiej i pani Ewie Roś-Indyk wręczając ,,Dyplom przyjaciela szkołyˮ. Pani Anna Wojtanowska, wieloletni wychowawca i pedagog oraz oddany pracownik naszej szkoły przeszła na emeryturę. Serdecznie dziękujemy Pani za współpracę i składamy szczere życzenia wszelkiej pomyślności na przyszłość. Wszystkim pracownikom oraz uczniom naszej szkoły życzymy słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji oraz szczęśliwego powrotu już we wrześniu.

  • "Umiem pływać"

      Uczniowie klas I – III przeszli kurs nauki pływania w ramach projektu „Umiem pływać” organizowanego przez Gminę Solina. Podstawowym celem projektu było doprowadzenie do opanowania przez uczniów elementarnych sposobów pływania, a także uświadomienie dzieciom, rodzicom korzyści zdrowotnych, jakie pociąga za sobą ta umiejętność. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu ( w środy). Podczas 20 godzinnych zajęć na krytej pływalni „ Aquarius” w Lesku, pod kierunkiem instruktorów oraz opiekunów uczniowie poznawali tajniki pływania. Rodzice uczniów również byli zaangażowani w opiekę nad dziećmi podczas wyjazdów. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach na basenie, z niecierpliwością czekały na każdy kolejny wyjazd. Udział w tym projekcie dał im nie tylko możliwość nauki pływania, ale również aktywnego spędzania wolnego czasu i dobrej zabawy. Ćwiczenia w formie zabawowej dostarczały mnóstwo radości i satysfakcji. Wspólne wyjazdy integrowały uczniów, zaangażowały także do wspólnych działań rodziców.

     

     

  • W stacji hydrologiczno – meteorologicznej

     Zajęcia w terenie to najlepszy sposób przyswajania wiedzy z przyrody, dlatego pani Natalia Jankowska zorganizowała wycieczkę do Stacji Hydrologiczno – Meteorologicznej w Lesku. Dnia 20 czerwca klasy 4, 5, i 6 naszej szkoły wraz z opiekunami: panią Natalią Jankowską, panią Renatą Biłanicz i panią Dorotą Podkalicką odwiedziły ogródek meteorologiczny  w Lesku. Uczniowie wzięli udział w pomiarach i analizie czynników klimatycznych. Wszyscy byli niezwykle zainteresowani tematyką wycieczki. Przesympatyczna pani pracująca na stacji- pani Dąbrówka Rytel zapoznała dzieci z urządzeniami znajdującymi się w ogródku meteorologicznym. Uczniowie mieli również możliwość obserwacji różnych rodzajów termometrów w klatce meteorologicznej, różnych rodzajów deszczomierzów, wiatromierza, sposobów pomiaru temperatury w gruncie, kuwet służących do pomiaru szkodliwego promieniowania. Ciekawym punktem wycieczki była możliwość obserwowania w jaki sposób woda jest wyprażana, a następnie spalana w specjalnej spalarce. Dzieci odwiedziły również pomieszczenie, gdzie były zamieszczone przyrządy i urządzenia muzealne, a największą atrakcją była stara maszyna do pisania.Nasi opiekunowie dowiedzieli się również, że prognozy pogody wykorzystywane są w wielu dziedzinach, dlatego ważne jest, aby były rzetelnie opracowane. Zwieńczeniem wycieczki było wyjście na Kamień Leski będący pomnikiem przyrody nieożywionej oraz lodowe słodkości w „Słodkim Domku”. Dzisiejsza wycieczka była z pewnością doskonałym sposobem na utrwalenie i wzbogacenie wiedzy zdobywanej na lekcjach przyrody.

  • Konkurs wiedzy przyrodniczo-leśnej w Cisnej

      Dnia 13.06.2016r. reprezentanci klas 4,5 i 6 w składzie: Miłosz Łonyszyn, Gabriela Karolinczak i Milena Gądek pod opieką pani Natalii Jankowskiej brali udział w trzeciej edycji konkursu wiedzy przyrodniczo-leśnej  „O Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Cisna”. Konkurs składał się z dwóch etapów: I etap to rozwiązywanie testu, a II etap to rozpoznawanie charakterystycznych gatunków zwierząt i roślin bieszczadzkich. Reprezentanci  każdej ze szkół pracowali drużynowo, a  rywalizacja była duża tak samo jak poziom wiedzy  wszystkich uczestników. Nasza drużyna nie stanęła na podium, jednak gratulujemy zdobytej wiedzy i doświadczenia w zakresie wiadomości  przyrodniczych.  Cały konkurs odbywał się w przemiłej atmosferze jaką stworzyli pracownicy Nadleśnictwa Cisna, ponadto organizatorzy przygotowali  dla wszystkich uczniów słodki poczęstunek. Wszyscy uczestnicy jak i opiekunowie drużyn  otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    Berezka
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Polańczyk
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć