Nawigacja

  • List Ministra Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych

    Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                          

     

     

     

    Szanowni Państwo,

    Rodzice i Opiekunowie, 

     

    w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

     

    W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

     

    Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii, na Węgrzech, Słowacji, Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

     

     

    Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

     

    Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

     

    Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

     

    Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

     

     

     Z wyrazami szacunku

     

     

    Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
    Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

  • Z wizytą w czytelni

    8 listopada 2018 roku grupa „0” udała się do nowo otwartej czytelni i biblioteki w Woli Matiaszowej – „Pracowni Wyobraźni”. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książki oraz poznanie zasad zachowywania się w bibliotece.

     

    Podczas warsztatów czytelniczych uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali bajki „O przygodach Kubusia Puchatka”, którą zaprezentowała pani Joanna .Następnie z wielkim entuzjazmem przystąpili do kolorowania obrazków związanych tematycznie z tym utworem i w ten sposób powstała nowa „książeczka”. Dopełnieniem wrażeń było oglądanie filmu o przygodach Kubusia. Na zakończenie pobytu uczniowie mieli możliwość pożyczenia wybranych przez siebie książeczek. Żegnając się z panią Joanną najmłodsi czytelnicy zapewnili, że ponownie odwiedzą to miejsce. A oto nasza mała fotogaleria z warsztatów czytelniczych:

  • Zaproszenie

  • Dzień dodatkowo wolny od zająć edukacyjnych

    Dzień dodatkowo wolny od zająć edukacyjnych

       2 listopada 2018r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć edukacyjnych. W tym dniu szkoła zapewnia uczniom opiekę w godz. 800-1500, ale nie będzie dowozu i dożywiania.

  • Dzień Edukacji Narodowej

  • Dzień dodatkowo wolny od zająć edukacyjnych

    Dzień dodatkowo wolny od zająć edukacyjnych

     15 października 2018r. jest dniem dodatkowo wolnym od zajęć edukacyjnych. W tym dniu szkoła zapewnia uczniom opiekę w godz. 800-1500, ale nie będzie dowozu i dożywiania.

  • Korzystamy z uroków pięknej jesieni

    Na początku października 2018 roku klasa ,,0” uczestniczyła w drugim już wyjściu do wiejskiego zoo w Berezce. Opieka gospodarza umożliwiła bliższe poznanie wszystkich zwierząt znajdujących się na tym terenie. Klasa chętnie dokarmiała zwierzęta i te duże i te małe. Potem nastąpiła długo oczekiwana chwila zabaw na rozmaitych przyrządach.

     

    W kolejne słoneczne przedpołudnie ,,zerówka'' wybrała się się do pobliskiego Parku Dworskiego. Korzystając z uroków przepięknej jesieni, dzieci miło spędziły czas oraz podziwiały zmiany zachodzące w przyrodzie w czasie obecnej pory roku. A oto nasze zabawy i pamiątkowe zdjęcia.

  • Ślubujemy! – uroczyste pasowanie na ucznia

    9 października 2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Berezce złożyli uroczyste ślubowanie:

    ''Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o dobre imię szkoły, uczyć się pilnie i być dobrym kolegą. Swym zachowaniem i nauką będę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom''.

    Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci wzięły udział we wspaniałym występie artystycznym, po którym nastąpiło długo oczekiwane pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała Pani Dyrektor Barbara Gaweł Łyda. Każdy pierwszak otrzymał upominki oraz Dyplom Pasowania na Ucznia Klasy Pierwszej. Po pamiątkowej sesji zdjęciowej dzieci udały się na poczęstunek. Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka. 

    Pierwszak – jak to dumnie brzmi!

  • Spotkanie autorskie z Panią Anną Dędor

     Spotkanie autorskie z Panią Anną Dędor

      9 października 2018 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panią Anną Dędor, byłą nauczycielką Szkoły Podstawowej w Wołkowyi, a obecnie poetką. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas III-VIII. Pani Ania opowiedziała dzieciom jak powstaje wiersz, z czego się składa,  jakie są jego rodzaje i skąd czerpie pomysły na utwory. Zaprezentowała również kilka swoich wierszy. Podczas wizyty autorka stworzyła niezwykle serdeczną atmosferę. Zachęcała uczniów do czytania książek oraz uświadomiła dzieciom, że każdy może pisać wiersze, jeśli tylko będzie chciał. Dzieci przekonały się o tym, wspólnie układając krótki utwór, z którego były bardzo dumne. Wszyscy bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyli w tym spotkaniu. Widać było, że są żywo zainteresowane twórczością poetki. Dziękujemy Pani Annie Dędor, że znalazła czas, by podzielić się z uczniami swoją pasją. ZDJĘCIA

     

  • Lekcja przyrody w muzeum

         Dnia 4 października 2018 r. uczniowie klas 0-III wybrali się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczo-Łowieckiego w Nowosiółkach. W trakcie pobytu w muzeum dzieci obejrzały ciekawe okazy zwierząt żyjących w naszym najbliższym otoczeniu: sarny, jelenie, wilki, żbiki, bobry, sowy, dzikie kaczki i wiele innych. Największą ciekawość wzbudziły żubry, niedźwiedzie, jelenie oraz ptaki drapieżne. Uczniowie podziwiali również piękną kolekcję motyli. Na zakończenie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

  • II Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny "Idiom...ink"

    II Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny "Idiom...ink"

    Idiom, czyli wyrażenie językowe (najczęściej kilkuwyrazowe), którego znaczenie jest inne, niż wynika to ze znaczenia poszczególnych wyrazów wchodzących w jego skład oraz reguł językowych. Jest ono właściwe dla danego języka i rzadko istnieje możliwość dosłownego przetłumaczenia go na inny język.

    Celem konkursu jest nauka poprzez zabawę i ukazanie potrzeby znajomości idiomów angielskich, które nadają wypowiedzi żywszy i bardziej obrazowy charakter oraz rozładowują napięcie pomiędzy rozmówcami dzięki swojemu dowcipnemu brzmieniu.

     

    Zadanie konkursowe polega na stworzeniu pracy plastycznej, dowolną techniką, obrazującej idiom angielski oraz napisaniu samego idiomu. Format pracy – dowolny. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół podstawowych klas 4-8 oraz gimnazjów. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: klasy 4-6 sp oraz klasy 7-8 sp i gimnazjum.


    Każda placówka ma prawo nadesłać dowolną liczbę prac (jedna od uczestnika). Prace konkursowe mogą być również zgłaszane indywidualnie. Praca powinna zawierać metryczkę: imię, nazwisko, wiek, klasa (koniecznie), szkoła, adres szkoły, telefon, imię i nazwisko opiekuna. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, samodzielność, zastosowane techniki, poprawność językowa. Dyplomy i nagrody otrzymają laureaci i ich opiekunowie. Prace przechodzą na własność organizatora. Udział w konkursie jest jednoczesną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk. Termin nadsyłania prac (decyduje data stempla pocztowego) 31 października 2018 roku. Rozstrzygnięcie nastąpi do końca listopada 2018.  Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać u p. Doroty Podkalickiej lub stronie internetowej Zespołu Szkół w Kępicach dostępnej za pośrednictwem portalu Facebook. 

     

  • Pracownia Wyobraźni – Miejsce Przyjaźni z Książką. Konkurs rozstrzygnięty!

    21 września br. poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego na plakat i ulotkę promujące nową czytelnię i bibliotekę pt. „Pracownia Wyobraźni – Miejsce Przyjaźni z Książką”, tworzone w świetlicy wiejskiej w Woli Matiaszowej.

    Konkurs przeprowadzony został w ramach projektu o tym samym tytule, współfinansowanego ze środków Fundacji „Przyjaciółka” i realizowanego z ramienia Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Polańczyku przez Joannę Zwolińską z Woli Matiaszowej. Prace konkursowe przyjmowane były w dwóch kategoriach wiekowych:

    • Kl. I – IV – ulotka
    • Kl. V-VIII – plakat

    W sumie spłynęły aż 23 prace! Spośród nich jury w składzie: Elżbieta Benewiat, Joanna Zwolińska, Joanna Jarosz wybrało laureatów.

    W konkursie na plakat jednogłośnie zwyciężyła Karolina Lipka z kl. VII, natomiast w konkursie na ulotkę zwycięzcą został Gabriel Gąska z kl. IV. Jury postanowiło wyróżnić pracę Marcina Maksymczaka z kl. IV za szczególnie przykuwającą uwagę kolorystykę, pomysłowość i fantazję.

    Organizatorem konkursu i fundatorem nagród była firma Bjorkowo, przy współpracy z p. Elżbietą Benewiat, która koordynowała realizację konkursu w szkole.

    Główną nagrodą dla zwycięzców będzie wykorzystanie prac do stworzenia projektów graficznych prawdziwej ulotki i plakatu promujących Pracownię Wyobraźni w Woli Matiaszowej oraz planowanych warsztatów czytelniczych „Ja i cały świat”, które będą się w niej odbywać w październiku i listopadzie br. W ramach nagród rzeczowych laureaci otrzymali książki – poradniki dotyczące technik rysowania oraz kredki i ołówki do szkicowania.

    Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, a ich prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy urządzonej z okazji otwarcia czytelni i biblioteki w świetlicy w Woli Matiaszowej 20.10.2018 r.

    Projekt tworzenia czytelni i biblioteki pn. „Pracownia Wyobraźni” w Woli Matiaszowej nie byłby realizowany, gdyby nie zaangażowanie dzieci z naszej szkoły w Berezce przy tworzeniu makiety czytelni w lutym 2018 r. Dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w jego imieniu złożony został wniosek o dofinansowanie, którego obowiązkowym załącznikiem była praca plastyczna dzieciaków. Udało się uzyskać 4500 zł dofinansowania do urządzenia czytelni i zakupu około 100 książek. Już teraz zapraszamy dzieci na otwarcie czytelni i do korzystania z niej w przyszłości.

    Szczególne podziękowania od organizatorów dla Pani Dyrektor Barbary Łydy za wsparcie i możliwość realizacji działań projektu Pracownia Wyobraźni na terenie szkoły oraz dla Pani Elżbiety Benewiat za wielkie zaangażowanie w całe przedsięwzięcie. ZDJĘCIA

  • Spotkanie z policjantem

       W naszej szkole duży nacisk kładziemy na edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic. W ramach edukacji w tym kierunku, 21 września uczniowie klas I-IV uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza nią. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi oraz omówili sposoby ich unikania. Podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

  • Harmonogram zajęć dodatkowych

    Harmonogram zajęć dodatkowych

      Szczegółowy harmonogram zajęć dodatkowych dla uczniów naszej szkoły znajduje się w zakładce ''Informacje''.

  • Wycieczka do wiejskiego zoo

       17 września 2018 roku klasa ”0” wybrała się na pierwszą wycieczkę do wiejskiego zoo. Dzieci wzięły ze sobą suchy chleb, ziarno, marchew i jabłka, aby nakarmić mieszkujące tam zwierzęta. Droga do wiejskiego zoo była też okazją do poznania znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy. Po podaniu przysmaków zwierzętom, dzieci bawiły się na placu zabaw. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć wróciliśmy do szkoły. Oto nasze wspomnienia: ZDJĘCIA

  • Konkursy przedmiotowe

    Konkursy przedmiotowe

       Istnieje możliwość wzięcia udziału w konkursach przedmiotowych, które są organizowane dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce ''Informacje'' oraz na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

  • List z okazji Światowego Dnia Orderu Uśmiechu

    Drodzy i Szanowni,

    w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, gdy telewizja była jeszcze czarno–biała i nie w każdym domu był telewizor, dzieci wieczorem niecierpliwie czekały na bajkę – dobranockę, w której występowały dwie kukiełki – Jacek i Agatka.

    Nie było wtedy tylu kanałów telewizyjnych ani tak wielu programów dla dzieci. Dlatego „Dobranocka” była bardzo wyczekiwana przez wszystkie dzieci, także te przebywające w szpitalach. Kiedy więc autorka programu – Wanda Chotomska spotkała się z chorymi dziećmi w szpitalu rehabilitacyjnym w Konstancinie pod Warszawą jeden z chłopców zaproponował, żeby Jacuś dostał jakiś medal za to, że przynosi dzieciom radość. Tak powstał pomysł Orderu Uśmiechu. Został rozpisany wielki konkurs na projekt odznaczenia. Wygrała go dziewięcioletnia Ewa Chrobak z Głuchołaz, która zaproponowała znane dzisiaj wszystkim uśmiechnięte słoneczko na niebieskim tle.

    W tym roku obchodzimy jubileusz 50-lecia Orderu Uśmiechu, odznaczenia, któremu te rangę międzynarodową nadał Sekretarz Generalny ONZ. Jego historia opowiada nam o losach najmłodszych na przestrzeni ostatnich pięciu dekad, a także historię ludzi, którzy bezinteresownie przeganiali chmury z nieba, by odsłonić najmłodszym promienie słońca, sprawiając, że na ich twarzach pojawiał się uśmiech i nadzieja.

    Od tego czasu Kawalerami Orderu Uśmiechu zostało ponad 1000 osób z niemal wszystkich krajów świata. Dzieci doceniły ich serce, troskę i zwykłą ludzką życzliwość. W tym zaszczytnym gronie znalazły się osoby wszystkim dobrze znane jak papieże Franciszek i Jan Paweł II, Irena Sendlerowa, Dalajlama XI, królowa Szwecji Sylwia, Jerzy Stuhr czy Malala Yousafzai, ale także mniej znane i równie wybitne postacie działające w środowiskach lokalnych.

    Światowy Dzień Orderu Uśmiechu ma przypominać, że dzieci mają swoje prawa, a jednym z najważniejszych jest możliwość wyrażania własnego zdania. Jego wyrazem jest możliwość nagrodzenia Orderem tych dorosłych, którzy dbają o ich szczęście. Tego Orderu nie można otrzymać w żaden inny sposób niż działając na rzecz najmłodszych – to właśnie oni muszą napisać wniosek i przedstawić go Międzynarodowej Kapitule Orderu Uśmiechu.

    Światowy Dzień Orderu Uśmiechu powinien być świętem radosnym. Dlatego bardzo cieszy mnie tradycja, że 21. września w małych i większych miejscowościach organizowane są barwne korowody, a dzieci z uśmiechem przypominają o swoich przyjaciołach, których uhonorowały Orderem Uśmiechu.

    Życzę Wam, aby ten dzień i każdy kolejny upływał pod znakiem radości i uśmiechu, nawet wtedy, gdy trzeba będzie wypić sok z cytryny!

    19.09.2018_dzien_orderu_usmiechu_2018.pdf

     

    Ze słonecznymi pozdrowieniami

    Marek Michalak

    KOU - 421

     

    Z poważaniem

    Dział Komuniakcji Społecznej

    Biuro Rzecznika Praw Dziecka

     

  • Ogłoszenie

    PRZEWODNICZĄCA RADY RODZICÓW

    ZAPRASZA

    WSZYSTKICH RODZICÓW NA SPOTKANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ

     W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BEREZCE,

    W DNIU 24.09.2018 R. O GODZ. 1800

    W PROGRAMIE:

    - DOKOŃCZENIE WYBORU TRÓJEK KLASOWYCH;

    - WYBÓR RADY RODZICÓW;

    - OPRACOWANIE I UCHWALENIE REGULAMINU RADY RODZICÓW;

    - OPRACOWANIE I UCHWALENIE PROGRAMU PROFILAKTYCZNO – WYCHOWAWCZEGO;

    - OPRACOWANIE I UCHWALENIE PLANU PRACY NA ROK SZKOLNY 2018/2019.

                                                                                                                                Małgorzata Jania

  • Dziecięcy Uniwersytet Techniczny

    Dziecięcy Uniwersytet Techniczny

    17 września o godz. 10.00 ruszy rejestracja online na nowy semestr zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. Ponownie ponad 1350 dzieci zasiądzie w studenckich ławach, aby odkrywać fascynujący świat nauki.

    Na zajęcia mogą się rejestrować wyłącznie uczniowie szkół podstawowych w wieku 7-12 lat. Zapisy odbywają się online poprzez konto utworzone na stronie www.dolina-wiedzy.pl/dut. Rejestracja będzie aktywna od 17 września od godz. 10.00 do 24 września 2018 do godz. 23.59.59. Jej zasady i poszczególne etapy dostępne są na stronie organizatora (zakładka Rejestracja). Zajęcia odbywają się w pięciu miastach: Rzeszowie, Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych oraz Stalowej Woli.

    Zajęcia DUT mają na celu pokazanie małym studentom, że nauka to nie tylko książki, ale także doskonała zabawa. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki.

    Semestr zimowy to pięć zajęć wykładowych czyli pięć ciekawych tematów, wśród których nie zabraknie fizyki, matematyki,  ale także elementów psychologii i archeologii. Podczas zajęć studenci nowego semestru DUT sprawdzą czy można zzielenieć ze złości, dowiedzą się czy liczą lepiej niż kalkulator, będą testować swój mózg, poznawać tajniki laboratorium archeologa, a także uczyć się jak bezpiecznie korzystać z Internetu.

    Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powstał DUT. Wykłady odbywają się w Rzeszowie oraz pozostałych czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Rzeszowie na zajęcia mogą zapisywać się dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Dębicy zamieszkałe na terenie powiatu dębickiego; w Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z uczęszczających do szkół podstawowych w gminie oraz dla dzieci z Gminy Olszanica; w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim; a  Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wynosi już ponad 40 000 osób.

    Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

  • VI Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii''

    VI Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii''

    Fundacja „Zawsze Warto” oraz Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie zapraszają dzieci i młodzież szkół województw: małopolskiego, dolnośląskiego, lubelskiego, opolskiego, podkarpackiego i śląskiego do udziału w VI Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”.

    Dyktando w roku szkolnym 2018/2019 będzie się odbywać w trzech kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkoły podstawowej, klasy VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Konkurs zostanie przeprowadzany w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim. Uczniowie będą rywalizowali w ramach swojego województwa.

    Zgłoszenia szkół przyjmowane są do 28 września 2018 roku.

    Etap szkolny Konkursu odbędzie się 9 października, a 7 listopada 2018 r. finał wojewódzki.

    Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Organizatora: http://www.dyktando.hostingasp.pl/Informacje.aspx

    VI Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” zostało objęte honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Berezce
    ul. Osiedlowa 2
    38-610 Berezka
  • 13 46 92 053

Galeria zdjęć