Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Regulamin dostępny u organizatorów oraz na gazetce szkolnej w głównym korytarzu.
15-16 listopada br. nasza drużyna wzięła udział w Jesiennym Zlocie Hufca Bieszczadzkiego pod hasłem "Ku wartościom". Było to niezwykłe wydarzenie - sztandar naszego hufca został odznaczony wyjątkowym Medalem Pamięci Jana Pawła II. Z tej również okazji mogliśmy gościć w naszych szeregach wielu znamienitych gości.
Wyjątkową i wzruszajacą chwilą było złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego przez nowych Harcerzy. Realizowaliśmy ciekawe zadania:
- Pierwsza pomoc przedmedyczna
- Praca z mapą
- Doskonalenie musztry
- Nocna warta
Turniej wiedzy o Świętym Janie Pawle II.
Zakończeniem zlotu był uroczysty apel, podczas którego zostały wręczone dyplomy, podziękowania i upominki wszystkim uczestnikom.
Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Kampanii DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY, która koncentruje się na:
- uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,
- wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,
- promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,
- promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.
Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Kampania ta, to coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
W tym roku dołączyliśmy do bezpłatnej akcji edukacyjnej pn. "Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia" prowadzonej na całym świecie przez Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Nasza szkoła uzyskała pośród 6839 placówek Licencję Organizatora Lokalnego upoważniającą do organizowania akcji w swojej siedzibie.
Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania i uczenia się matematyki. Przez cały tydzień trenowaliśmy rozwiązywanie zadań z tabliczki mnożenia, które były dostępne na stoisku informacyjnym w głównym korytarzu. 15 listopada zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla klas 3-8. Uczniowie, którzy pomyślnie zdali egzamin uzyskali certyfikaty "Eksperta Tabliczki Mnożenia".
Klasy 1-3 otrzymały do rozwiązania łamigłówki - labirynty, kolorowanki z logo tabliczki mnożenia, puzzle oraz modele sówek do samodzielnego złożenia. Dodatkowo zostały przygotowane kolorowe zakładki do książek oraz poczęstunek w formie ciasteczek z iloczynem dla uczestników.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły we wszystkich bardzo pozytywne emocje,a tym samym zachęciły do zdrowej rywalizacji. Była wspólna zabawa, nauka i dużo uśmiechów. Za organizację i czuwanie nad poprawnym przebiegiem akcji odpowiedzialna była koordynatorka lokalna - Agata Małecka. Uczniowie już zapowiedzieli, że w przyszłym roku równie chętnie wezmą udział w kolejnym ŚDTM!
13 listopada 2024r. został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. "Uczniowie fotografują. Bieszczadzki krajobraz jesienią". Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-VIII. Zgodnie z regulaminem, każdy mógł oddać maksymalnie dwa zdjęcia w formacie A4. Jury wyłoniło trzy pierwsze miejsca oraz jedno wyróżnienie:
I miejsce zajęła Anna Maksymczak (kl.V)
Tytuł zdjęcia "Barwy jesieni nad stawem w Olszanicy"
II miejsce zajęła Marcelina Roś (kl. II)
Tytuł zdjęcia "Jesienny krajobraz nad rzeką Hoczewką"
III miejsce zajęła Małgorzata Karaś kl. (VI)
Tytuł zdjęcia "Myczkowce jesienią"
Wyróżnienie zdobyła Julia Małecka (kl. I)
Tytuł zdjęcia " Las w Ustrzykach Dolnych"
Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie gratulujemy, ponieważ każde zdjęcie przedstawiało krajobraz jesienny w pełnej odsłonie.
Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Bardzo dziękuję Radzie Rodziców za wsparcie finansowe przy zakupie nagród. Dzięki temu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.
Wszystkie prace będą oprawione w ramki i będą zdobiły nasz szkolny korytarzy. Zapraszamy na wystawę już niedługo.
Do konkursu można było przystąpić w trzech kategoriach wiekowych: przedszkole-zerówka, klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Uczniowie wykonali piękne prace różnorodną techniką plastyczną. Jury wytypowało po trzy najlepsze prace w każdej kategorii:
Kategoria przedszkole-zerówka:
I miejsce - Hanna Bobko
II miejsce - Grzegorz Wojdyła
III miejsce - Fabian Wojtanowski
Kategoria I-III:
I miejsce - Marcelina Roś
II miejsce - Alicja Solon
III miejsce - Marcelina Podkalicka
kategoria IV-VIII:
I miejsce - Bartłomiej Kaczak
II miejsce - Lena Wojtanowska
III miejsce - Martyna Lipka
Gratulujemy uczniom kreatywności oraz zaangażowania. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie przygotowanej na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Berezce podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe przy zakupie nagród.
11 listopada w naszej miejscowości odbyły się gminne obchody Święta Niepodległości. Część tej pięknej uroczystości miała miejsce w murach naszej szkoły, gdzie uczniowie wierszem i piosenką przenieśli widzów w smutny dla Polski czas, kiedy to utraciliśmy niepodległość ale i czas radosny, kiedy tę niepodległość odzyskaliśmy.
Mamy nadzieję, że występy naszych uczniów i to wspólne świętowanie na długo pozostaną w pamięci mieszkańców naszej gminy.
8 listopada 2024 roku o symbolicznej godzinie 11.11, uczniowe uczcili 106. rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyzny odśpiewaniem Hymnu Państwowego.
Rada Rodziców we współpracy z Samorządem Uczniowskim Szkoły Podstawowej w Berezce serdecznie zaprasza na Kiermasz Ciast, który odbędzie się dn. 10.11.2024r. przy kościołach w Bereżnicy Wyżnej, Woli Matiaszowej oraz Berezce. Sprzedaż odbędzie się po Mszy świętej. Dochód uzyskany z kiermaszu przeznaczony zostanie w całości na potrzeby Społeczności Uczniowskiej.
Drodzy Rodzice.
W związku z organizacją Kiermaszu Ciast który odbędzie się dn. 10.11.2024r. z którego dochód zostanie przeznaczony w całości na potrzeby Społeczności Uczniowskiej, bardzo prosimy o zaangażowanie każdego rodzica i upieczenie ciasta. Ciasto prosimy dostarczyć w sobotę dnia 09.11.2024r. do naszej szkoły w godz. 16.00-18.00.
Z radością informujemy, że uczeń Bartosz Głuszko reprezentował naszą szkołę w ogólnopolskim konkursie plastycznym. Praca została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela - Agaty Małeckiej. Aktualnie została wyeksponowana na ogólnodostępnej wystawie prac w budynku PCN w Jasionce.
Na konkurs wpłynęło blisko 200 prac, w tym praca Bartosza zainspirowana Podkarpackim Centrum Nauki Łukasiewicz. Jesteśmy dumni, że nasz uczeń dołożył wszelkich starań do twórczości plastycznej i otrzymał dyplom. Gratulujemy!
Nauczyciel Agata Małecka otrzymała podziękowanie za udział w ogólnopolskim konkursie dla nauczycieli „Eko gra planszowa” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Giżycku.
Dyrektor szkoły w Giżycku przekazała również list, w którym doceniła pracę nauczycielki pod względem walorów artystycznych i zaangażowania. Udział w tym przedsięwzięciu to cenne doświadczenie, które pozwoliło na zaprezentowanie umiejętności twórczych, a jednocześnie poszerzyło istniejącą bazę metodyczną nauczycieli w Polsce.
4 listopada 2024 r. w ramach cyklu „Spotkania z ciekawym człowiekiem”, gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Wojtanowskiego, który pracuje jako ratownik medyczny. Pan Piotr opowiedział nam o swojej pasji, czyli o pszczelarstwie. W ciekawy sposób przedstawił życie pszczół, ich pracę oraz narzędzia potrzebne do uzyskania wszystkich produktów pszczelich.
Na koniec każdy mógł spróbować pysznego miodu, a młodsze dzieci dodatkowo przymierzyć strój pszczelarza. Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za przybliżenie nam swojej pasji.
W tegorocznym konkursie plastycznym ,,Bezpieczne wakacje 2024'' uczniowie naszej szkoły - Kamil Kaczak z klasy VII oraz Marcelina Roś z klasy II zajęli trzecie miejsce.
Komendant Powiatowej Policji w Lesku podziękował za udział i wręczył laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe.
Seredcznie gratulujemy!
W tym roku po raz pierwszy dołączyliśmy do akcji „Przytul się do drzewa” organizowanej przez Fabrykę Aktywności Młodych w Gorzowie Wielkopolskim. Kampania nawiązywała do obchodów Międzynarodowego Dnia Drzewa przypadającego 10 października. Celem było zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, ochronę lasów przed zagrożeniami oraz wspólne dbanie o przyszłość naszej planety.
Mieliśmy doskonałą okazję pokazać, że kochamy nasze polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów. Reprezentowaliśmy naszą szkołę pośród 1562 placówek edukacyjnych z całej Polski. Zostaliśmy nagrodzeni „Dyplomem przyjaciela drzew dla ucznia” i „Certyfikatem animatora ogólnopolskiej kampanii dla nauczyciela”
14 października 2024 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili futurystyczną wizję szkoły, daleką od tej tradycyjnej.
Kolejnym etapem było pasowanie na ucznia klasy I. Pierwszoklasiści złożyli oficjalne ślubowanie i zostali włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Od rodziców otrzymali drobne upominki, które wzbudziły ich zainteresowanie.
Na zakończenie, nagrodzono uczniów biorących udział w konkursie ,,Moja bajkowa postać z dyni'' organizowanym przez Panią Agatę Małecką.
Dla Rodziców, którzy potrzebują dodatkowej pomocy w uzyskaniu dostępu do Dziennika Vulcan szczegółowa instrukcja aktywacji konta: